Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Altun’un, Boğaziçi Öngörünüm Bölgesi’nde bulunan Kuzguncuk’ta kiraladığı araziye yaptırdığı yapılar İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından dün yıkıldı. Cumhuriyet gazetesinin yıkım haberi hakkında Fahrettin Altun sessizliğini kokrurken, Altuın adına savunma Star gazetesi yazarı Ersoy Dede'den geldi.

‘YIKIM DEĞİLMİŞ, SÖKÜMMÜŞ
Ersoy Dede, sosyal medyadan yaptığı açıklamada Fahrettin Altun'a ait evin 45 meterekare üzerine yapılı mütevazı bir ev olduğunu ve yapılan işlemin ise yıkım değil söküm işlemi olduğunu savundu. Dede'nin paylaşımları şöyle:

‘EVİNİN ARKASINDAKİ ARAZİYİ HAYRINA YAPTI’
“İletişim Başkanı Prof.Dr. Fahrettin Altun hakkında saçma sapan haberler yapıldı. İşin esasını anlatayım..
1) Sn. Altun, Kuzguncuk’ta, mahalle arasında 45 metrekare üzerine oturan mütevazı bir müstakil evde ikamet ediyor.
2) Evin arkasında da güvenlik zaafiyeti doğuran bir boş arazi var. Altun, taşındığında burayı hayrına ıslah ettiriyor. Oradaki tinerci/balici tayfasının ayağı kesilince mahalleli duacı oluyor hatta.”

‘İHALE AÇILDI, ALTUN DA ARAZİYİ ALDI’
3) Sonra vakıflar bu arazi için kiralama ihalesi açınca, herkese açık bu ihaleyi alıyor. Ve İBB ekipleri yandaş gazeteleriyle gelip yalandan bir pergoleyi söküp, ‘yıkım yaptık’ diye ayağa kaldırıyorlar ortalığı. Yıkım değil, söküm. Çünkü yapı falan yok ortada. İşin esası budur..”

Kaynak: gerçekgundem

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ