Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda gerçekleştirilen YAŞ toplantısından çıkan kararlara FETÖ'nün Ergenekon ve Balyoz kumpaslarıyla TSK'dan uzaklaştırılan emekli askerlerden tepki geldi. FETÖ'nün Balyoz ve Ergenekon kumpası ile TSK'dan uzaklaştırılan emekli askerlerden YAŞ kararlarına tepki geldi. Emekli SAT Komandosu Ali Türkşen, " Bu ne telaş, yangından mal mı kaçırıyorsunuz?" diye sordu.

‘NEYE GÖRE SEÇİM YAPTINIZ’

Yüksek Askeri Şura'da alınan emeklilik kararlarını eleştiren emekli SAT Komandosu Ali Türkşen, "YAŞ’lar öyle eskisi gibi 4 gün sürmüyor artık. Cevaplanacak üç soru olunca uzatmanın alemi yok tabii. 1. Bu adamın bize yakın eşi, dostu var mı? Yani bizden mi? 2. Bu adam bize mi sadakat gösterir, devlete mi? 3. 1. ve 2. soruların yanıtı olumsuzsa bile şimdilik işimize yarar mı?" ifadelerini kullandı. Tepkisini Twitter hesabı üzerinden dile getiren Türkşen, sözlerine şöyle devam etti:

‘YANGINDAN MAL MI KAÇIRIYORSUNUZ’


"Yazmayayım diyorum duramıyorum. Bekleme süresi dolmadığı halde kadrosuzluktan emekli edecek ne gördünüz acaba? Bu ne telaş, yangından mal mı kaçırıyorsunuz? Yıllarca hapis yatıp, çıkınca gıkını çıkarmadan canla başla göreve devam eden komutanlar ne kabahat işlediler acaba?"

ÖNSEL. ‘FETÖ’YE KARŞI MÜCADELE EDENLER EMEKLİ EDİLDİ’

YAŞ'ta alınan kararlara tepki veren bir diğer isim de Jandarma Genel Komutanlığı Teknik İstihbarat Daire eski Başkanı Mustafa Önsel'den geldi. Önsel, Twitter'dan yaptığı açıklamada "Şüra için fikrimi soranlara; FETÖ ile mücadele edenler ve hedefinde olanların büyük kısmı emekli edildi. Az bir kısım kaldı. Çok tepki çekmesin diye onlar da seneye artık! Arındırın TSK'dan, devletiden başka hiyerarşi tanımayanları. Ha gayret!" dedi.

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ