Politika
31 Mayıs 2018 ( 23849 görüntülenme )

SAT KOMANDO KONUŞTU... 'AKP YANAR'

Emekli Deniz Kurmay Albay Ali Türkşen'i “Kardak kahramanı” olarak tanıdık. 1996'da Kardak kayalıklarına Türk Bayrağı'nı diken Sualtı Taarruz Timi'nin (SAT) başındaydı.

3.5 YIL HAPİS YATTI


Kumpas olduğu ortaya çıkan Balyoz davasında tutuklandı. 16 yıl ceza aldı. 3.5 yıl da cezaevinde yatan Türkşen, şimdi mücadelesini siyasette sürdürüyor.

‘BU BÖYLE GİTMEZ'

İYİ Parti kurucusu ve Genel İdare Kurulu Üyesi Türkşen, “Bu düzeni değiştirmek için siyasete girdiğini” belirtiyor. İşte İYİ Parti Kocaeli Milletvekili adayı olan Türkşen'in anlattıkları:

‘AKP YANAR’

“Gelsinler bir test yapalım. Bank Asya'ya para yatırmak, FETÖ ile para ilişkisi içinde olmak gibi kriterler belirleyelim. Bu testte AKP'nin yüzde 75'i FETÖ'cü çıkar. İYİ Parti'nin içinde ise yüzde sıfır çıkar.”

“AKP’DE NEDEN HİÇ FETÖ MAĞDURU YOK”

FETÖ'nün en mağdur insanları olarak İYİ Parti'deyiz. Bize FETÖ'den mağdur olmuş ve halen AKP'de görevde olan birini gösterebilir misiniz? FETÖ ile mücadeleyi yetersiz ve taraflı buluyorum. Kendilerini FETÖ'cü ilan edemiyorlar. Yakınlarını da kolluyorlar. “

'ÜRETİM ZAYIF, İTHALAT ÇOK'


"AKP çok ciddi sıkıntı içinde olduğu için erken seçime gitti. İstediklerini söylesinler, ekonominin iyi durumda olmadığını gizleyemiyorlar. Güven kalmadı. Yatırımcılar gelmiyor, israf had safhada ve kamu borçlarının artması hükümeti çok zor durumda bırakıyor. Bunu daha fazla öteleyemiyorlar".

‘HUZUR GELECEK'

“Öncelikle ekonomi devlet kurumlarının yerli yerine doğru oturtulması aşamasına başlanacak. Yasama yürütme yargı erkinin birbirinden ayrıldığı sisteme geri dönülecek. Acil olarak ekonomik çöküntüden üretime dayalı olarak çıkmalıyız.”

Kaynak: sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ