Genel
13 Eylül 2018 ( 3229 görüntülenme )

ESRARENGİZ GEMİ BAKIN NEREDE GÖRÜLDÜ?

İstanbul açıklarında içinde şarbonlu hayvan taşıdığı iddialarıyla gündeme gelen ve Bakanlığın 'İspanya'ya gidiyor' dediği gemi Çeşme'de ortaya çıktı.


İstanbul açıklarında demirleyen ve gizemli gemi olarak gündeme gelen Rahmeh adlı Panama bandıralı geminin şarbonlu hayvan taşıdığı iddiaları uzun süre gündemde kalmış, hatta konu Meclis'e taşınmıştı. Tarım ve Orman Bakanlığı, Rahmeh'le ilgili haberlerin ‘asılsız ve yalan' olduğunu belirterek şu açıklamayı yapmıştı:

"İSPANYA'YA GİDECEK"

"Haberlere konu edinilen gemi, daha önce hayvan taşımacılığında kullanılmış olup, 20 Ağustos 2018 tarihinde boşaltılmıştır. Hayvan taşımacılığında kullanılan her araçta olduğu gibi, bahse konu olan gemide de koku vakası görülmüştür. Yayılan koku ve sineklenme gibi rahatsızlıklar için, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma Ekipleri tarafından ilaçlama ve temizlik gibi rutin işlemler gerçekleştirilmiştir. Söz konusu gemi bugün sefer talimatının hazırlanmasının ardından Marmara Denizini terk ederek İspanya'ya doğru hareket edecektir."

ÇEŞME AÇIKLARINDA

Gemi güzergahları ve demirlediği limanların takip edilebildiği Marine Traffic adlı siteye göre, 6 Eylül'de İstanbul'dan ayrılıp Akdeniz açılan hayvan taşımacılığında kullanılan Rahmeh adlı geminin sabah saatlerinde İzmir Çeşme açıklarına demirlediği ortaya çıktı. 

Çeşme açıklarında demirleyen geminin tek bir personeli almak için geldiği bildirildi.

kaynak:yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ