ABD Başkanı Trump'ın Suriye’den çekilme kararı sonrası PYD/PKK terör örgütü tarafından Beyaz Saray’ın internet sitesinde 'Rojava’nın Yemen olmasına izin vermeyin’ başlıklı bir imza kampanyası başlatıldı.

SARAY’IN İNTERNET SİTESİNDE TERÖR ÖRGÜTÜ PROPAGANDASI

ABD’nin Suriye’den çekileceğini açıklamasının ardından harekete geçen terör örgütü Beyaz Saray’ın internet sitesinden bir imza kampanyası başlattı. 19 Aralık'ta başlatılan ve Demokratik Suriye Güçleri’ni (DSG) adı altında terör örgütü PYD/PKK’yı koruma çağrısı yapılan ‘Rojava'nın Yemen olmasına izin vermeyin’ başlıklı kampanyaya şu ana yaklaşık 2 bin kişi imza verdi. İmzacılar, 100,000 imza toplanmasını hedefliyor.

TÜRKİYE’Yİ SUÇLADILAR

Başlatılan kampanyanın metninde, “Trump yönetimi, Türkiye’nin Afrin’deki savaş suçlarının da tescillendiği bir dönemde, ABD birliklerini Suriye’den çekmeyi planlıyor. Türkiye Cumhurbaşkanı R. T. Erdoğan, kısa süre önce yaptığı bir konuşmada, bölgeyi istila etmek için yakın zamanda bir saldırı düzenleyeceklerini belirtti. Seçilmiş temsilcilerimizden, Türkiye’nin Fırat’ın doğusundaki Rojava’ya saldırması durumunda doğacak kötü sonuçları engellemelerini istiyoruz” şeklinde skandal ifadeler yer aldı.

ABD’DEN TÜRKİYE’Yİ ZORLAMASINI İSTEDİLER

Türkiye’nin bölgeye düzenleyeceği operasyonla bölgedeki askeri ve politik gücünü kaybedecek olan terör örgütü ABD’den “Başkan Trump ve Kongre'yi çok geç olmadan Rojava'yı savunmaya çağırıyoruz” sözleriyle yardım istedi.

Kaynak: Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ