Genel
11 Kasım 2019 ( 5113 görüntülenme )

İmza Tamam: 'DANIŞMANLARA HUZUR HAKKI'

Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile Milli Saraylar İdaresi Başkanlığı altında ihtisas komiteleri oluşturulacak. Söz konusu komitelere katılan üyelere on binlerce lira huzur hakkı ödenecek.


HUZUR HAKKI ÖDENECEK

Resmi Gazete’de yayınlanan Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle oluşturulan bir kurulun üyelerine daha binlerce lira huzur hakkı ödenecek. Milli Saraylar İdaresi Başkanlığı bünyesinde oluşturulacak ihtisas komitelerine katılacak üyelere on binlerce lira huzur hakkı ödenecek. Kararnamede, kurul üyeleri ile danışmanlık ve ihtisas komitesi üyelerine ödenecek ücretler de belirlendi.

TOPLANTI BAŞINA 9 BİN LİRA

Bu kapsamda ayda üçten fazla olmamak üzere her bir toplantı için Milli Saraylar Bilim ve Değerlendirme Kurulu üyelerine 9 bin, danışmanlık komitesi üyelerine 7 bin 500 ve ihtisas komitesi üyelerine 6 bin gösterge rakamının memur aylık katsayısıyla çarpımı sonucunda bulunacak miktarda huzur hakkı ödenecek.

Yapılan bir başka düzenleme ile Milli Saraylar'a bağlı Müzecilik ve Tanıtım Dairesi Başkanlığının görev alanına geleneksel el sanatlarının sürdürülmesine yönelik faaliyetler de eklendi.

İÇ GÜVENLİK CUMHURBAŞKANLIĞI'NDA

Güvenlik ve emniyet hizmetlerine ilişkin düzenleme ile Milli Saraylar İdaresi Başkanlığının yönetim ve sorumluluğunda bulunan saray, köşk, kasır, müzeler ve tarihi fabrikalar ile bina ve tesislerin iç güvenliği Başkanlık tarafından belirlenen usul ve esaslar çerçevesinde Başkanlık tarafından, dış güvenlik ve emniyet tedbirleri ise bulundukları ildeki kolluk kuvvetleri vasıtasıyla valiliklerce sağlanacak.

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ