CHP'nin 2018 seçimlerinde Cumhurbaşkanı adayı olan Muharrem İnce dün akşam Haber Global'de katıldığı programda AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın konuşmasının yayınlanmasını protesto ederek yayını terk etmişti.

CUMHURBAŞKANLIĞI: ‘TÜRKİYE’DE MEDYA ÖZGÜR, İFTİRA ATILIYOR’
Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun Twitter hesabından konuyla ilgili açıklama yaparak, "Sayın İnce'nin, özel bir televizyon kanalının tamamen kendi hür iradesiyle belirlediği yayın tercihleri üzerinden Sayın Cumhurbaşkanımız hakkında haksız, mesnetsiz ve ağır ithamlarda bulunarak takındığı suçlayıcı tavır kabul edilemez. "Türkiye Cumhuriyeti'nde faaliyet gösteren her bir medya kuruluşu özgürce görüşlerini ve yayın tercihlerini yansıtmakta, yasal çerçeve içerisinde faaliyetlerine bir kısıtlama olmaksızın devam edebilmektedir. Sayın İnce'nin bu tavrı medya camiamıza da iftira mahiyeti taşımaktadır" diye yazdı.

MENGÜ: ‘HERKES GERÇEĞİ BİLİYOR’

Gazeteci Nevşin Mengü ise olaya çarpıcı bir yorum getirdi. Sosyal medya hesabından açıklama yapan Mengü, "Cumhurbaşkanı’nın konuşmalarını hangi kanal kaç dakika verdi, vermedi konusuyla ilgili çetele tutulduğunu, vermeyenlere de neden vermediniz sorusunun sorulduğunu hepimiz biliyoruz" ifadelerini kullandı.

'TEK SESLİ MEDYA'
Muharrem İnce ise programdan ayrıldıktan sonra yaptığı açıklamada şunları söylemişti: "Haber Global yayınında gösterdiğim tavır birlikte program yapmaya çalıştığımız Senem Toluay Ilgaz’a, Nihal Bengisu Karaca’ya, Tuba Atav’a, Özlem Gürses’e değil, tüm ekranlarda sadece kendisi olmak isteyen zihniyete ve konuklarına nezaketsizlik yapan tek sesli medya düzeninedir."

Kaynak: Ajanslar/ Gunboyu

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ