Politika
18 Eylül 2020 ( 3621 görüntülenme )

Saray'da 'Yeni Yapı'

Başkanlığını Fahrettin Altun'ın yaptığı İletişim Başkanlığı bünyesinde “Stratejik İletişim Daire Başkanlığı” kuruldu. Yeni Daire “iç ve diş tehdit unsurlarını” analiz edecek ve “psikolojik harekat, propaganda ve algı operasyonu faaliyetlerini belirleyerek her tür manipülasyon ve dezenformasyona karşı faaliyette” bulunacak.

ERDOĞAN İMZA

ANKA’nın haberine göre; Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı’nın teşkilat yapısını ve görevlerini düzenleyen 14 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinde yapılan değişiklikler Resmi Gazete’de yayımlandı. Kararnameye ile Stratejik İletişim Daire Başkanlığı'nın görevleri şöyle düzenlendi:

‘PSİKOLOJİK HAREKAT’
"-Türkiye Cumhuriyeti’ne karşı yürütülen psikolojik harekat, propaganda ve algı operasyonu faaliyetlerini belirleyerek her tür manipülasyon ve dezenformasyona karşı faaliyette bulunmak. İç ve diş tehdit unsurlarını analiz ederek stratejik iletişim ve kriz yönetimi açısından gerekli tedbirleri uygulamak

‘KRİZ YÖNETİMİ’
“-Kriz, afet, olağanüstü hal dönemleri ile yakın savaş tehdidi, seferberlik ve savaş halinde Devletin belirlediği amaç ve hedeflere ulaşmak için stratejik iletişim ve kriz yönetimi faaliyetlerinde bulunmak.”

BAKANLIKLAR ÜSTÜ YAPILANMA
Değişiklikle birlikte ayrıca, “İletişim Başkan Yardımcılığı” ve “Özel Kalem Müdürlüğü” makamları oluşturuldu, daire başkanlıklarının görevleri ile ilgili çeşitli düzenlemeler yapıldı. Buna göre, İletişim Başkanlığı bünyesinde başkan yardımcılıkları oluşturulabilecek. İletişim Başkan Yardımcıları, “Başkanlığın görevlerini yürütmede Başkan’a yardımcı olmak, Başkan tarafından verilen görevleri yapmak, talimatları yerine getirmek, gerektiğinde Başkan’a vekalet etmek, görevi kapsamındaki hizmet birimlerine gereken talimatları vermek, bunların uygulanmasını takip etmek, yönetim kademeleri ve ilgili hizmet birimleri arasında uyum ve işbirliğini Başkan adına sağlamakla” yükümlü olacak.”

Kaynak: Ajanslar/ gerçekgundem

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ