Reklamlar
Anasayfa » Haber
08 Aralık 2016 ( 2434 görüntülenme )

Saray’a Sürpriz Atama

Bu defa bir danışman!
 Saray'a şimdi de "Ermeni uzmanı" olarak tanınan tarihçi Seyit Sertçelik başdanışman olarak atandı.

AKP eski milletvekillerinden, tarihçi Seyit Sertçelik, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı olarak görevlendirildi. Akademik kariyerden gelen Sertçelik’in en önemli uzmanlık alanı Ermeni sorunu.

RUSLAR BASTIRDI, SARAY İLK ADIMI ATTI


Seyit Sertçelik, 24. dönem’de AKP Ankara Milletvekilliği yapmıştı

Sertçelik’in Cumhurbaşkanlığı Sarayı’na başdanışman olarak atanması, Rusya’nın uçak krizinden sonra Ermenistan ile zaten “stratejik ortaklık” seviyesinde olan ilişkilerini daha da sağlamlaştırma yönünde attığı adımlardan sonraya denk gelmesi dikkat çekti. Uçak krizinin ardından Moskova yönetimi, Ermenistan ile Kafkasya’da “hava savunma sistemini birleştirme” kararı almıştı. Ayrıca yıllardır çözülemeyen, ancak büyük çapta çatışmaların yaşanmadığı Azerbaycan ile Ermenistan arasındaki Dağlık Karabağ cephesinde de, Rusya ile Türkiye arasındaki uçak krizinin ardından büyük hareketlenme başlamıştı.

Sözcü

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

ZARRAB DAVASI DEĞİŞTİ... ZAFER ÇAĞLAYAN'A ŞOKTA!.. Milletvekili Okutan'dan HÜKÜMETE AĞIR UYARI!.. AKP Genel Başkanı Erdoğan'dan VATANDAŞA İNANILMAZ ÇAĞRI!.. FLAŞ!.. AKŞENER'İN AÇIKLAMASI GÜNDEME BOMBA GİBİ DÜŞTÜ!.. AĞIR İTHAM!.. CHP NOKTAYI KOYDU... Nusaybin'de Çatışma Ağır! Flaş!.. Başkan Kocaoğlu’ndan 'TATİL' ÇIKIŞI!.. Saray'dan Fuat Avni Yorumu

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Dikkat! Genelkurmay Başkanlığı TEHDİDİ AÇIKLADI!