Reklamlar
Anasayfa » Haber
08 Aralık 2016 ( 2424 görüntülenme )

Saray’a Sürpriz Atama

Bu defa bir danışman!
 Saray'a şimdi de "Ermeni uzmanı" olarak tanınan tarihçi Seyit Sertçelik başdanışman olarak atandı.

AKP eski milletvekillerinden, tarihçi Seyit Sertçelik, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı olarak görevlendirildi. Akademik kariyerden gelen Sertçelik’in en önemli uzmanlık alanı Ermeni sorunu.

RUSLAR BASTIRDI, SARAY İLK ADIMI ATTI


Seyit Sertçelik, 24. dönem’de AKP Ankara Milletvekilliği yapmıştı

Sertçelik’in Cumhurbaşkanlığı Sarayı’na başdanışman olarak atanması, Rusya’nın uçak krizinden sonra Ermenistan ile zaten “stratejik ortaklık” seviyesinde olan ilişkilerini daha da sağlamlaştırma yönünde attığı adımlardan sonraya denk gelmesi dikkat çekti. Uçak krizinin ardından Moskova yönetimi, Ermenistan ile Kafkasya’da “hava savunma sistemini birleştirme” kararı almıştı. Ayrıca yıllardır çözülemeyen, ancak büyük çapta çatışmaların yaşanmadığı Azerbaycan ile Ermenistan arasındaki Dağlık Karabağ cephesinde de, Rusya ile Türkiye arasındaki uçak krizinin ardından büyük hareketlenme başlamıştı.

Sözcü

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bahçeli Ekranlara İsyan Etti! PKK'lı Hainler Necmettin Öğretmeni Şehit Etti! ABD ; Kürtlere Silah Veriyoruz KÜRTÇÜLÜĞÜN 1 NUMARASI KÜRT DEĞİLDİ ŞEHİTLER GELİYOR TÜRK MİLLETİ! AYAĞA KALK! Kripto Ermenileri açığa vurmanın anlamı ne? VAN'da Şehrin Göbeğinde SİLAHLI ÇATIŞMA! YAZIKLAR OLSUN!.. GÜÇLÜ TÜRKİYE AFİŞİNDE BİR AMERİKALI!..

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Bu AKP ne Diyor?