Türkiye 23 Haziran seçimlerine hazırlanırken, çok tartışılacak bir gelişme yaşandı.İstanbul Beyoğlu'nda oturan Ceylan Sarı adlı kadına, sandık kurulu seçmen üye olarak atandığına dair bir tebligat yapıldı. Ancak Ceylan Sarı'nın okuma-yazma bilmediği ifade edildi.

NEYE GÖRE SEÇİLDİ


Okuma yazma bilmeyen Ceylan Sarı'nın tutanaklara nasıl imza atacağı, tutanaklardaki itirazları nasıl değerlendireceği, hangi seçmenin gelip, imza atıp oy kullandığını kayıt altına alacağı ve sandık başında nasıl yemin edeceği gibi konular bilinmezken, söz konusu konular da soru işaretlerine neden oldu.

HİÇBİR PARTİYE ÜYE DEĞİL

Okur yazarlığı olmayan Sarı'nın, hiçbir partiye de üye olmadığı da ifade edilirken, sandık kurulu seçmen üye olarak nasıl atandığı tartışma yarattı. Sarı ailesinin, kendisinden habersiz bir şekilde, bir siyasi partiye üye yaptırılıp, sandık kurulu için görev verildiği iddia ediliyor.

Konu ile ilgili Odatv'ye bir açıklama yapan Ceylan Sarı'nın eşi Selahattin Sarı, eşinin ev hanımı olduğunu ve okuma yazma bilmediğini belirterek, bu işin sorgulanması gerektiğini aktardı.

"ENGELLİYE DE GÖREV'

"Biz hiçbir siyasi partiye mensup değiliz. Hiçbir yerde kaydımız da yok. Herhangi bir okulda, bir düğünde, bir dernekte hiçbir kaydımız yok, sadece seçmeniz. Bundan önceki seçimde de sadece oylarımızı kullandık" diyen Selahattin Sarı, çok ciddi iddialarda da bulundu. Sarı, alt komşularının engelli bir oğlu olmasına rağmen, o isme de aynı görevin gittiğini ifade ederken, kendisine tebligatı ulaştıran polislerin de, bu duruma isyan ettiğini ve "Sabahtan beri evleri dolaşıp bu kağıtları teslim ediyoruz" dediğini aktardı.

Kaynak: Odatv

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ