Hakkında 'şüpheli sıfatıyla soruşturma açılan' Şişli İlçe Seçim Kurulu Seçmen Kütük Bürosu Müdürü Hatice Çelebi ve Şişli İlçe Seçim Kurulu Başkanı Ahmet Vedat Güneş, YSK'ya, kendileri için kullanılan 'hırsız, suistimalci ve çeteci' gibi suçlamalar nedeniyle isyan etti.

HEM SORUŞTURMA HEM GÖREVE DEVAM


Kritik görevdeki iki memur da yapılacak yeni seçimlere gölge düşmemesi adına görevlerinin değiştirilmesi gerektiğini vurguladı. Açıklamalara yanıt veren YSK, sandık kurullarını yasaya aykırı olarak oluşturdukları gerekçesiyle, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma geçiren ilçe seçim kurulu başkanları ve seçim müdürlerinin, yenilenecek seçimlerde de görevlerine devam etmesine karar verdi.

SUÇLUYSAK YENİ GÖREVLENDİRME YAPIN


Şişli İlçe Seçim Kurulunda görevli Başkan Ahmet Vedat Güneş ile İlçe Seçim Kurulu Müdürü Hatice Çelebi medyada haklarında çıkan ‘hırsız, çeteci ve benzeri’ yöndeki ithamlara isyan ederek 23 Haziran’da yapılacak seçimlerde kendilerinin yerine yeni hakimler görevlendirilmesi gerektiğini açıkladı.


SANKİ BİZ SUÇ ÖRGÜTÜ ÜYESİYMİŞİZ GİBİ”

Şişli İlçe Seçim Kurulu Seçmen Kütük Bürosu Müdürü Hatice Çelebi, YSK’ya sunulmak üzere Şişli 1. İlçe Seçim Kurulu’na hitaben yazdığı yazıda, “İstanbul’da iptal edilen seçimler için kendisinin suçlanmasına isyan etti. Çelebi suçlamalara, “İptal kararı üzerine benim ve diğer ilçe sçim müdürlerinin ‘Şüpheli’ sıfatıyla İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca ifadelerimiz alınmıştır. Soruşturma ile ilgili alınan ifadelerimiz bir kızım yazılı ve görsel basında suç örgütü üyesiymişiz gibi isimlerimiz de açıkça belirtilerek “sandık kurullarını yasaya ayrkırı oluşturan İlçe Seçim Kurulu Müdürleri’nin şüpheli olarak ifadeleri alınmıştır” gibi çarşaf çarşaf haberler yer almıştır.

‘BİZ YASALARA GÖRE GÖREVİMİZİ YAPIYORUZ

Bizler görevimizi yasalara göre yerine getirmekteyiz. 31 Mart Yerel Seçimlerinde de yasalar ve önceki seçimlerde yapılan uygulamalar doğrultusunda sandık kurulları oluşturulmuştur… Biz seçim müdürlerinin haklı oldumuza bu soruşturmadan aklanarak çıkacağımıza inancım tamdır… Ancak bilinen bir gerçek vardır “Bir şeyin şüyuu vukuundan beterdir.” Gerçek olmayan iddiların gerçekmiş gibi söylenmesi toplumda ciddi bir algı yaratmakta ileride telafisi mümkün olmayacak haksiz ithamlara sebebiyet vermektedir… Bu sebeple öncelikle isimlerimizin deşifre edildiği yayınların kişilik haklarımıza saldırı niteliğinde olması sebebiyle durdurulmasını ve tekzip edilmesini arz ediyorum. Yine bu yayınların kamuoyunda bıraktığı izler nazara alındığında “Soruşturma geçiren İlçe Seçim Kurulu Müdürleri” ile yeniden seçime gidilmesinin ne denli yerinde olduğunu sizlerin takdirinize arz ediyorum” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ