Türkiye yerel seçimleri geride bırakmasına rağmen Yüksek Seçim Kurulu’na (YSK) yapılan AKP ve MHP’nin itirazları süreci uzatıyor. YSK son olarak İstanbul’da seçimin yenilenmesine dair incelemelerini sürdürerek bir ara karar vermişti. Yeni bir gelişme olarak Çankaya İlçe Milli Müdürlüğü, Çankaya’daki tüm okullardan, 31 Mart yerel seçimlerinde görev alan sandık personellerinin listesini istedi...

Kamuoyunda bu konular tartışılırken Ankara’da dikkat çeken bir gelişme yaşandı. Odatv’nin ulaştığı belgeye göre Çankaya İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Çankaya’daki tüm okullardan, 31 Mart yerel seçimlerinde görev alan sandık personellerinin listesini "ivedilikle" istedi.

SANDIK KURUL LİSTELERİ İSTENİYOR

CHP’nin yüzde 73 oy alarak kazandığı Çankaya’da okullara bugün “Çok acele” koduyla gönderilen yazının başlığının, “Sandık kurulunda görevlendirilecekler” olması ise şüphe uyandırdı. İstanbul'da yeniden seçim tartışmaları yaşanırken bu gelişmenin Ankara'da gerçekleşmesi ise dikkat çekti.

YSK TOPLANTIDA


Yüksek Seçim Kurulu (YSK), AKP ve MHP tarafından İstanbul’da seçimlerin tekrar edilmesi için yapılan olağanüstü itirazları görüşecek. 2 ila 4 gün sürmesi beklenen toplantının sonunda İstanbul için nihai karar verilecek.
YSK'nın İstanbul'da Ekrem İmamoğlu'nun mazbatasını alması ile beraber AKP'nin birleştirilen İstanbul ve Büyükçekmece için olağanüstü itirazı ile MHP'nin İstanbul ve Maltepe için yaptığı olağanüstü itirazları bugün görüşmeye başlaması bekleniyor. YSK'nın yapılan itiraz dosyalarını inceleme süresinin birkaç gün süreceği tahmin ediliyor.

Sadece İstanbul itirazı için YSK'ya üç bavul dolusu delil, 50 sayfalık dilekçe ve 15 ek belge sunuldu. Kurul üyelerinin delilleri inceleme süresinin 2 ile 4 gün süreceği ifade ediliyor.

Kaynak: Sözcü/ Odatv

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ