5586 görüntülenme28 Kasım 2018
CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında
yerel seçimlere ilişkin açıklamalarda bulundu.

‘BU BAŞKAN ADAYLARI KİM’

Engin Özkoç, AKP’nin belediye başkan adalar hakkında konuşan Erkoç ‘Balıkesir'de Yücel Yılmaz, Ankara'da Mehmet Özhaseki, İzmir'de Nihat Zeybekci ile ilgili bir araştırma yaptılar mı? Bunların hepsini, Türkiye'nin saygın şehirlerinin başına getirmeye çalışıyorlar? FETÖ'yü besleyen, kendileriyle aracılık yapan kişileri belediye başkanları olarak atamaktan gözlerini dahil kırpmıyorlar’ diyerek dikkat çekici uyarıda bulundu.

AKP'nin açıklanan belediye başkan adaylarına ilişkin değerlendirmesinin istenmesi üzerine Özkoç, şunları söyledi:

‘GÖZÜ KAPALI FETÖ’YE HİZMET EDİYORLAR’

"Daha önceden nasıl gözleri kapalı şekilde FETÖ'ye hizmet ettilerse, aynı gözleri kapalı, duyarsız şekilde FETÖ'ye hizmet ediyorlar. Uşak'tan aday gösterdikleri Mehmet Çakın'ı araştırdılar mı? Verdiği desteklere, attığı tweetlere baktılar mı? FETÖ ile olan yakınlığını dile getirdiler mi? Balıkesir'de Yücel Yılmaz, Ankara'da Mehmet Özhaseki, İzmir'de Nihat Zeybekci ile ilgili bir araştırma yaptılar mı? 

Bunların hepsini, Türkiye'nin saygın şehirlerinin başına getirmeye çalışıyorlar? FETÖ'yü besleyen, kendileriyle aracılık yapan kişileri belediye başkanları olarak atamaktan gözlerini dahil kırpmıyorlar. "

"AKP OY KAYBEDİYOR"


Bir soru üzerine Özkoç, CHP'nin yerel seçimlerde tüm illeri alabilmek için adaylarını millete sorduğunu, anket yaptırdığını, anketlerinde AK Parti'nin hızla oy kaybettiği, başta CHP olmak üzere muhalefetin oyunu artırdığının görüldüğünü ileri sürdü. Özkoç, "Ellerinde aksi bir şey varsa göstersinler. 31 Mart'ta kazananın sadece CHP değil, milletimiz, devletimiz, bayrağımız, geleceğimiz olacağına inanıyoruz." dedi.

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ