Reklamlar
Anasayfa » Haber
08 Aralık 2016 ( 2521 görüntülenme )

Şahin'den şok itiraf: AKP'nin de bir ömrü vardır!

Düşüş başladı...
  AKP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, muhalefet partilerinin bir koalisyon özlemi içinde olduğunu belirterek, 

"Koalisyon dönemleri gelebilir. Nihayet Ak Parti'nin de siyasi partilerin de bir ömrü vardır. Haziran seçimlerini kazanabiliriz, tek başımıza iktidara devam edebiliriz, ama bizden sonrasını da düşünmek zorundayız"  dedi.

AKP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, partisinin Karabük milletvekili adaylarının tanıtım töreninde konuştu. Düğün salonundaki törende konuşan Şahin, muhalefet partilerinin bir koalisyon özlemi içinde olduğuna işaret ederek 

"Acaba bu seçimlerde Ak Parti'yi biraz zayıflatabilir miyiz, milletvekili sayılarını düşürebilir miyiz, 276'nın altına çekebilir ve bir koalisyon yolunu açabilir miyiz hedefindeler" dedi.
Koalisyon dönemlerinin gelebileceğini söyleyen Şahin şöyle devam etti:

"Nihayet Ak Parti'nin de, siyasi partilerin de bir ömrü vardır. Haziran seçimlerini kazanabiliriz, tek başımıza iktidara devam edebiliriz ama bizden sonrasını da düşünmek zorundayız. Onun için siyasi istikrarın devam edebilmesi için artık başkanlık sistemine bu ülke geçmelidir." 

BAŞKANLIK SİSTEMİ
Şu andaki parlamenter hükümet modelini ucu çatal bir sopaya benzeten Şahin, 

"Bir tarafta halkın seçtiği Cumhurbaşkanı, bir tarafında halkın seçtiği Başbakan. Bunu toprağa çakmaya çalışıyorsunuz, ama zorlarsanız ortadan yarılır, problemler çıkar. Eğer ucu düzse, çatal değilse, istediğiniz kadar yere çakabilirsiniz. İşte Başkanlık sistemi ucu çatal olmayan bir değnektir. Diğeri de ucu çatal olan bir değnektir. 7 Haziran'da sadece yeni parlamentoyu yeni hükümeti seçmeyeceğiz. Aynı zamanda Türkiye'nin gelecekte de önünü tam anlamıyla açacak olan Anayasa değişikliğinin de yolunu açacağız" ifadelerini kullandı(Ajanslar).
 

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Türkiye-AB Zirvesi Bitti! İlk Söz Söylendi! Bakın neymiş! TANTAN AÇIKLADI... GİDİŞAT VAHİM!.. Mersin'de Büyük Yangın! TEPKİ BÜYÜK!.. BARZANİ ŞAŞKIN!.. Bu kutlu hafta AKP'nin hoşuna gitmeyebilir Flaş İddia! Rus Jetleri Ateş Açtı! Başkentte Hareketli Dakikalar! Bismil'de Son Durum!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
HOYBUN YİNE PİYASADA; TOPRAKLARIMIZI PAYLAŞIYORLAR!