Reklamlar
Anasayfa » Haber
08 Aralık 2016 ( 2387 görüntülenme )

Şah Fırat'ın Nedeni abd İçin Petrol Koridorumu?

Türkiye'nin Süleyman Şah Türbesi'ni ABD'nin petrol koridoru için açtığı iddia edildi.
 Hükümet, Türkiye’nin yurtdışındaki tek toprağı olan Suriye’deki Süleyman Şah Türbesi’ni, “Şah Fırat” adı verilen bir operasyon ile tahliye etti.
Taraf gazetesinden Hüseyin Özay'ın haberine göre operasyonun altından ise ABD’nin bir süredir üzerinde çalıştığı petrol koridoru projesi çıktı.

İşte o haber :

ABD, yaklaşık 11 aydır IŞİD’in kontrolü altında bulunan türbe için çözüm bulunmasını istiyordu. Türkiye, tahliyeyi önerdi. Bunun üzerine, ABD ile YPG ortamı hazırladı. Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad’a da, operasyon konusunda bilgi verildi. TSK mensupları, açılan koridordan geçerek, türbede bulunan 38 personeli alarak yurda döndü. Süleyman Şah Türbesi’ne yönelik operasyonu perde arkası ve ayrıntıları şöyle:

Taraf

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Mekke Şerifi Hüseyin de "Türk Ordusu Kabe'yi Bombalayacak" Demişti! Peki ne oldu sonunda! Adana Büyükşehir Belediye Başkanı'na HAPİS ŞOKU! Saldırı Hazırlığındaki IŞİD'e ŞOK! Davutoğlu’dan ‘yolsuzluk duası’ Savcı Öz'den Sert Açıklama 'Ayçiçek ülkesi 200 bin ton ayçiçek yağı ithal ediyor' 250 Bin Polisin Gözü Anayasa Mahkemesi’nde! O TV Kanalının Önünde TOKAT GİBİ PROTESTO!..

Bakmadan Geçme!

KAPAT
AKP'nin Atadığı Bu Kayyım da Defolu Çıktı!