Reklamlar
Anasayfa » Haber
08 Aralık 2016 ( 2361 görüntülenme )

Şah Fırat'ın Nedeni abd İçin Petrol Koridorumu?

Türkiye'nin Süleyman Şah Türbesi'ni ABD'nin petrol koridoru için açtığı iddia edildi.
 Hükümet, Türkiye’nin yurtdışındaki tek toprağı olan Suriye’deki Süleyman Şah Türbesi’ni, “Şah Fırat” adı verilen bir operasyon ile tahliye etti.
Taraf gazetesinden Hüseyin Özay'ın haberine göre operasyonun altından ise ABD’nin bir süredir üzerinde çalıştığı petrol koridoru projesi çıktı.

İşte o haber :

ABD, yaklaşık 11 aydır IŞİD’in kontrolü altında bulunan türbe için çözüm bulunmasını istiyordu. Türkiye, tahliyeyi önerdi. Bunun üzerine, ABD ile YPG ortamı hazırladı. Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad’a da, operasyon konusunda bilgi verildi. TSK mensupları, açılan koridordan geçerek, türbede bulunan 38 personeli alarak yurda döndü. Süleyman Şah Türbesi’ne yönelik operasyonu perde arkası ve ayrıntıları şöyle:

Taraf

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

HDP'nin Suyu Kaynıyor: Yüksekdağ Sırada! Kongar : Seçmenin Can Korkusu! Balyoz'da şok: Meğer hepsi yalanmış... ABD'den Esad'a Şok Tehdit: Artık meşru değilsin! HDP'den Büyük Kışkırtma! Almanya'dan Sürpriz Atak! AB'nin Yüksek Temsilcisi'nden Alçak Tavır! Elazığ'da Teröristler Artlarına Bakmadan Kaçtılar!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
CÜMBÜŞE BAKIN!.. FUATAVNİ GERİ DÖNDÜ!..