Türkiye’de ilk vakası 11 Mart'ta görülen corona virüsü, can almaya devam ediyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, bugünkü vaka sayısının 4.062, vefat sayısının da 107 olduğunu duyurdu. Böylece corona virüsü nedeniyle Türkiye'deki toplam vaka sayısı 65.111, toplam vefat sayısı da 1.403 oldu.

BUGÜN 4.062 YENİ VAKA TOPLAM 65.111 VAKA
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye’de görülen güncel corona virüsü vakalarını ve yaşanan can kaybını açıkladı. Bugün 33.070 test yapıldığını açıklayan Koca, 4.062 yeni vaka tespit edildiğini belirtti. Corona virüsü nedeniyle bugün 107 kişinin daha hayatını kaybettiğini ifade eden Koca, bugün iyileşen hasta sayısının da 842 olduğunu duyurdu.

BUGÜN 107 KİŞİ DAHA HAYATINI KAYBETTİ, TOPLAM CAN KAYBI 1.403.
Açıklanan bu son verilerin ardından Türkiye’deki toplam vaka sayısı 65.111, toplam vefat sayısı da 1.403 oldu. Bakan Koca ‘Vaka sayısı artış hızı, test demek yayınki artışa rağmen sabit kalma eğiliminde. Şifa bulan hasta sayısı üzerinde büyüme gösteriyor. Solunum maliyetleri ve yoğun bakım ihtiyacında artış hızı düşük seyrediyor. İki gücümüz var: Tedbir, tedavi. Gücümüzü kullanalım.” dedi.

HAFTAYA SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI
Öte yanda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine Toplantısı'na video konferansla katıldı. Erdoğan toplantı sonrası, hafta sonu uygulanan sokağa çıkma yasaklarının önümüzdeki hafta sonları da devam edeceğini açıkladı. Karara göre 17 nisan cuma gecesi saat 24.00'ten 19 nisan pazar gecesi saat 24.00'e kadar sokağa çıkma yasağı uygulanacak.

Kaynak: Ajanslar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ