Türkiye’de ilk vakası 11 Mart'ta görülen corona virüsü, can almaya devam ediyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, bugünkü vaka sayısının 3977, vefat sayısının da 127’ye yükseldiğini duyurdu. Böylece corona virüsü nedeniyle Türkiye'deki toplam vaka sayısı 86.306 , toplam vefat sayısı da 2.017’ye ulaştı.

‘BUGÜN 3.977 YENİ VAKA, TOPLAM 86.306 VAKA’
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye’de görülen güncel corona virüsü vakalarını ve yaşanan can kaybını açıkladı. Bugün 35.344 test yapıldığını açıklayan Koca, 3.977 yeni vaka tespit edildiğini belirtti. Corona virüsü nedeniyle bugün 127 kişinin daha hayatını kaybettiğini ifade eden Koca, bugün iyileşen hasta sayısının da 1.523 olduğunu duyurdu.

BAKAN KOCA ‘TEDBİRİ ELDEN BIRAKMAYIN’

Açıklanan bu son verilerin ardından Türkiye’deki toplam vaka sayısı 86.306’ya, toplam vefat sayısı da 2017’ye ulaştı. Bakan Koca ‘Tedbirlere gösterdiğimiz özen meyvelerini veriyor. Biz günlük test imkanlarını artırırken, sorumlu davranışlarınız da yeni vaka sayılarını azaltacak. Sağlık ordumuza ve sağlık sistemimizin gücüne güvenin. Tedbiri elden bırakmayın." dedi.

‘DÜN 121 KİŞİ  HAYATINI KAYBETMİŞTİ’
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Corona virüsü nedeniyle Dün 121 kişinin daha hayatını kaybettiğini ifade etmişti. Bakan Koca ‘ Şifa bulan hasta sayımız 10.000'in üzerine çıktı. Tedavide önemli üstünlüklerimiz var. Artan test sayımıza rağmen yeni eklenen vaka sayısında düşüş var. İki gücümüz var: Tedbir, tedavi. Gücümüzü kullanalım." demişti.

BAKAN KOCA ‘DAHA BÜYÜK BİR BAHARI BEKLİYORUZ’
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, bugün yaptığı paylaşımda "Şu ana kadar elde ettiğimiz kazanımı kaybetmemeliyiz. Biz daha büyük bir baharı bekliyoruz." ifadesini kullandı. Twitter'dan yaptığı paylaşımda, aylardan nisan olduğunu belirten Bakan Koca, şunları kaydetti: "Güneşin, sokakların çekiciliğine direnmek zorundayız. Şu ana kadar elde ettiğimiz kazanımı kaybetmemeliyiz. Biz daha büyük bir baharı bekliyoruz, sabırlı olalım. Evde kalalım."

BU GECE SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI BİTİYOR

Geçtiğimiz gün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine Toplantısı'na video konferansla katıldı. Erdoğan toplantı sonrası, hafta sonu uygulanan sokağa çıkma yasaklarının önümüzdeki hafta sonları da devam edeceğini açıkladı. Karara göre 17 Nisan Cuma gecesi saat 24.00'ten 19 Nisan pazar gecesi saat 24.00'e kadar sokağa çıkma yasağı uygulanacak.

ABD’DE DURUM AĞIR
Dünya genelinde Kovid-19'dan en fazla etkilenen ABD, salgının merkezi ve en çok can kaybının yaşandığı ülke konumunda bulunuyor. ABD'de, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında ölenlerin sayısı son 24 saatte 2 bin 9 artarak 39 bin 95'e yükseldi. Johns Hopkins Üniversitesinin verilerine göre, ülkede virüsün bulaştığı kişi sayısı son 24 saatte 28 bin 508 artışla 735 bin 287'ye çıktı. Salgında ölenlerin sayısı ise 2 bin 9 artarak 39 bin 95'e ulaştı. ABD'yi 195 bin 944 vakayla İspanya, 175 bin 925 vakayla İtalya, 152 bin 978 vakayla Fransa takip ediyor.

Kaynak: Sağlık Bakanlığı/ Ajanslar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ