Reklamlar
Anasayfa » Haber
08 Aralık 2016 ( 2376 görüntülenme )

Sabancı Suikasti Zanlısı Aydın'da Yakalandı

Yakalanan canlı bomba İsmail Akkol çıktı...
 Aydın'ın Söke ilçesinde düzenlenen operasyonda, Sabancı suikastini yapanlardan biri olan İsmail Akkol 20 yıl sonra yakalandı.

Aydın'ın  Söke ilçesinde otogarda 'canlı bomba' düzeneği, silah ve bombalarla eyleme giden 2 terörist gözaltına alındı.

Gözaltına alınan 2 kişinin bagajlarında yapılan aramada ilk belirlemelere göre 1 kalaşnikof uzun namlulu tüfek, bir el bombası, canlı bomba düzeneği ile çok sayıda mühimmat ele geçirildi.


İsmail Akkol

İZMİR'E GİDİYORLARDI

Gözaltına alınan şüphelilerin Didim'den Söke'ye geldikleri, buradan da İzmir'e gitmek üzere bilet almak istedikleri öğrenildi.

BİRİ SABANCI SUİKASTİ ZANLISI

Aydın Emniyet Müdürü, 2 kişiden birinin, 9 Ocak 1996 tarihindeki Toyotasa Genel Müdürü Haluk Görgün, sekreter Nilgün Hasefe ile birlikte öldürülen Sabancı Holding Yönetim kurulu Üyesi Özdemir Sabancı suikastinin zanlısı DHKP-C’li İsmail Akkol olduğunu açıkladı.


Fadik Adıyaman

TÜRKİYE'YE YUNANİSTAN'DAN GİRDİLER

Diğer zanlının da Fadik Adıyaman olduğu sanılırken, ikisinin de üzerinden sahte kimlik çıktığı; kimlik tespit çalışmalarının sürdüğü bildirildi. İkilinin Türkiye'ye Yunanistan'dan giriş yaptıkları öğrenildi. 

Ajanslar

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Polis Merkezi YAKININDA SİLAHLI ÇATIŞMA! AKP’li Başkan Yardımcısı Öldürüldü! Trafikte Yeni Dönem Başladı! Büyük Şov: Taner Yıldız- Selahattin Demirtaş ERDOĞAN ABD BAŞKANI TRUMP'A NE DEDİ... İş Yeri Sahiplerinin Dikkatine! Kılıçdaroğlu'nun Başdanışmanı PKK'yı savundu Demirtaş: Onlar Bize Oy Vermesin

Bakmadan Geçme!

KAPAT
ŞANLIURFA'DA TEK: AZİZE SÖZEN...