Sabah gazetesinin Ankara Temsilcisi Okan Müderrisoğlu, Kürt kökenli seçmenlerin oy desteği için terörist başı Abdullah Öcalan’dan yardım istedi.23 Haziran seçimlerine kısa bir süre kala AKP tarafından başlatılan ikinci çözüm süreci kapsamında bebek katili terörist başı Öcalan’ın avukatları ile görüşmesine izin verilirken AKP’ye yakın medyadan dikkat çeken bir hamle daha geldi.

AKP’ye yakınlığıyla bilinen Sabah gazetesinin Ankara Temsilcisi Okan Müderrisoğlu, Kürt kökenli seçmenlerin oy desteği için terörist başı Öcalan’ın avukatları aracılığıyla mesaj göndermesi gerektiğini yazdı.İşte Müderrisoğlu’nun yazısındaki ilgili bölüm:

‘KÜRT KÖKENLİ SEÇMENLER SEÇİM SONUCUNU ETKİLEYEBİLİR’

“23 Haziran İstanbul yenileme seçimlerinde oy blokları büyük ölçüde belirginleştiğinden kararsızlar ve Kürt kökenli seçmenler dengeleri etkileyebilecek güçte kabul ediliyor. Kararsız olarak tanımlanan ve yakın markaja rağmen renk vermeyen bu grubun anlaşılabilir kaygıları var. Bu yönüyle bakıldığında kararsız vatandaşlar, siyasetin ikna kabiliyetinin sınırları içerisinde bulunuyor.”

‘MADEM DEMİRTAŞ KONUŞTU İMRALI DA MESAJINI VERMELİ’

“ Oysa etnik kimlikle şekillenen farklı göstergelerle tercihlerini şekillendiriyor. Örneğin HDP eski Eş Başkanı Selahattin Demirtaş son açıklaması ile CHP adayına destek isterken henüz İmralı’nın ne dediği bilinmiyor. Ada’dan dönen avukatların vakit geçirmeksizin güncel değerlendirmeleri paylaşması gerekiyor. Ki duyumlarımız, seçimde en azından ‘nötr kalınması’ çağrısına denk düşüyor”

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ