İstanbul’da AKP’nin itirazları sonrası oyların sayımında artık son aşamaya gelindi. Son gelen bilgilere göre, Büyükşehir Belediye Başkanlığı yarışında Ekrem İmamoğlu 13 bin 912 oy farkla önde gidiyor.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Binali Yıldırım'ın 13 bin 912 oy farkıyla önünde gidiyor. İstanbul'daki oy sayımında son durum şöyle:
Ekrem İmamoğlu'nun oyu: 4 milyon 170 bin 132
Binali Yıldırım'ın oyu: 4 milyon 156 bin 220
Oy farkı: 13 bin 912.

ÇİN İŞKENCESİ

Sosyal paylaşım sitesi Twitter'daki hesabından açıklama yapan CHP İstanbul Milletvekili Ali Şeker, İstanbul seçimine ilişkin şu bilgileri paylaştı:” İmamoğlu ile Yıldırım arasındaki fark 14:00 itibarı ile 13.912. Sonucu değişmeyeceğini bile bile oyalamak için saydırmaya devam ediyorlar. Çin işkencesinin yeni adı AKP işkencesi. “

AKP’DEN ‘OLAĞANÜSTÜ İTİRAZ’ AÇIKLAMASI!

AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Seçim İşleri Başkanı Ali İhsan Yavuz hazırlıkların tamamlandığını, partisinin İstanbul seçimlerinin yenilenmesi için çok kısa bir zaman içinde YSK'ya başvuracağını söyledi.Yavuz Twitter hesabından şu açıklamayı yaptı;

‘YSK’YA BAŞVURACAĞIZ’

“Olağanüstü İtiraz hakkımızı kullanarak İstanbul seçimlerinin yenilenmesini isteyeceğiz” demiştik. Hazırlıklarımızı büyük oranda tamamladık. Çok kısa bir zaman içerisinde dilekçe ve eklerini YSK’ya teslim edeceğiz inşallah.” Dedi.

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ