4809 görüntülenme 17 Mayıs 2020
Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy katıldığı NTV canlı yayınında konuşmasının bir bölümünde, “Fatih Sultan Mehmet, İstanbul’u işgal ettikten sonra…” ifadelerini kullandı. Ersoy’un sosyal medyada yayılan ilk konuşması büyük tepki topladı. 

"İŞGALCİ" SÖZÜNE TEPKİ GELİNCE "DİL SÜRÇMESİ" DEDİ
Tepkiler üzerine gece Twitter hesabından açıklama yapan Ersoy şunları kaydetti:
'DİL SÜRÇMESİ'
“Katıldığım canlı yayında tamamen dil sürçmesinden kaynaklı yaşanan durumu yayında düzelttim ancak tekrar paylaşmakta fayda görüyorum. Önümüzdeki günlerde fethin şanına yakışır bir anma programı gerçekleştireceğimizin haberini de vermek istiyorum. Hayırlı sahurlar.”

Bakan Ersoy’un bu sözleri üzerine Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ömer Faruk Yazıcı’dan da tepki geldi.Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ömer Faruk Yazıcı, tepkisini şu sözlerle dile getirdi;

BU SÖZLERİ BAŞKA BİRİSİ SÖYLESEYDİ LİNÇ EDİLİRDİ
“Bu tarz ifadeler sehven söylendiyse sonra düzeltilebilir, Sayın Bakan da düzeltmiş; fakat bu durum, herkes için geçerli olmalıdır. Hâl böyleyken; muhalefetten gelen herhangi bir cümleyi cımbızlayıp, sözde darbe iddiaları ile ülke gündemini 'işgal etmek' ikiyüzlülük değil midir? Bu sehven olduğu anlaşılan lafı, iktidar bloğu hariç herhangi bir partinin mahalle teşkilatının bir üyesi dahi söyleseydi; o parti 7/24 linç edilip, "vatan haini" ilan edilirdi! İktidar yaparsa iyi, doğru, meşru, haklı; muhalefet yaparsa kötü, yanlış, gayr-i meşru, haksız.” dedi.

AKP GÖRÜNDÜĞÜ GİBİ DEĞİL
Öte yanda Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Yavuz Oğhan'ın sunduğu Bide Bunu İzle programında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Temel Karamollaoğlu, AKP'yi muhafazakar olarak kabul etmediğini söyledi.

‘İSLAM’DA YALAN OLMAZ, İFTİRA OLMAZ, HIYANET OLMAZ, SOYGUN OLMAZ’
AKP'yi muhafazakâr bir parti olarak kabul etmediğini söyleyen Karamollaoğlu, "İslamın içinde yalan olmaz, iftira olmaz, hıyanet olmaz, soygun olmaz, rüşvet olmaz. Diğerkamlık olur, herkesi kucaklama gayreti olur" dedi.

‘AKP KULLANIYOR'

AKP'nin muhafazakârlığı kullanmak isteyen bir parti olduğunu savunan Saadet Partisi lideri, “Yoksa siz adaletsiz bir davranışı ne ile izah edeceksiniz? İnançlı bir insan adaletsiz olabilir mi? Siz liyakate önem vermemeyi nasıl izah edeceksiniz? Dürüst olmamayı; yememeyi, yedirmemeyi, rüşvet alıp vermemeyi nasıl izah edeceksiniz” diye sordu.

Kaynak: milligazete/Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ