15288 görüntülenme09 Şubat 2019
Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, partisinin sinemalarda gösterime giren "Dolandırıcı Sülün Osman" konulu seçim reklamının yayından kaldırıldığını duyurmuştu. Karamollaoğlu şimdi ‘Penguen belgesiyle yeniden gündemde.

Karamollaoğlu: ‘BİR SIKINTILARI VAR AMA ANLAYAMADIM’

'Sülün Osman' reklam filminin kaldırılmasına tepki gösteren Karamollaoğllu, " Sinemalarda gösterilen reklam filmimiz Sülün Osman, o kadar sade, o kadar basit ki kimseye parti olarak atıfta bulunmuyor. Ama onu da baskıyla yayından kaldırdılar. Sülün Osman'ı bilmeyen yoktur. Hükümet niye bu kadar çekindi anlamadım" diye tepki göstermişti.

ŞİMDİ YENİ REKLAM FİLMİ GELİYOR: PENGUENLER..

Saadet Partisi yine sinemalarda bu kez medyayı da eleştiren yeni bir reklam filmini dolaşıma soktu. “Penguen belgeseli” temasıyla hazırlanan reklamda, The Everly Brothers’ın “Bye bye love” (Güle Güle Aşkım) adlı şarkısın kullanılması dikkat çekiyor. Öte yandan sinema salonunda film izlemeye gelip de reklama denk gelenlerin, reklamı izledikten sonra alkışladıkları da görülüyor.

CNN’DE YAYIMLANAN PENGUEN BELEGESELİ NEYDİ?

Gezi Parkı protestoları sırasında CNN Türk’ün penguen belgeseli yayınlaması tüm Türkiye’nin gündemine oturmuştu... Haber kanallarının tutumu halkı tepki vermeye itmiş. Haber kanalları protestocuların da hedefine girmişti.

CNN International bu kapsamda Türk medyasındaki krizi ele alan bir program hazırlamıoş, Türk medyasının Gezi Parkı eylemleri sırasındaki tutumu üzerine Banu Güven, Aslı Aydıntaşbaş gibi gazetecilerin de olduğu bir vtr ile CNN International’ın CNN Türk’ün penguenleri ile dalga geçmişti.

Kaynak: Sözcü/ odatv/ ajanslar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ