Genel
13 Temmuz 2019 ( 758 görüntülenme )

UÇAKLAR PEŞ PEŞE İNİYOR!..

Türkiye'nin Rusya'dan satın aldığı S-400 hava savunma sisteminin teslimatında ikinci gün... Bu sabah Rusya'dan gelen bir kargo uçağı, Ankara'daki Mürted Hava Üssü'ne indi.

Türkiye ile ABD arasında krize yol açan S-400 hava savunma sistemine ait ilk parçalar İlyuşin ve Antonov-124 tipi üç uçakla dün Ankara’ya getirilmişti.Bu sabah saatlerinde Ankara’ya getirilen yeni parçalar dünkü ilk sevkıyatta olduğu gibi TIR’larla hangarlara taşınacak.

ÜÇ PARTİ HALİNDE


Rus TASS haber ajansının askeri diplomatik kaynaklara dayandırdığı haberine göre, S-400 hava savunma sisteminin Türkiye'ye teslimatı üç parti şeklinde gerçekleştirilecek.

Türkiye'ye ilk parti sevkıyatın uçakla yapıldığı belirtilirken, S-400'ün ikinci parti teslimatının da uçakla gerçekleştirileceği, 120'den fazla füzeden oluşacak üçüncü partinin ise deniz yoluyla ulaştırılacağı aktarılmıştı.

BAKANLIKTAN AÇIKLAMA


Milli Savunma Bakanlığı’ndan bu sabah gerçekleştirilen ikinci sevkıyata ilişkin yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

”S-400 Uzun Menzilli Bölge Hava ve Füze Savunma Sistem malzemelerinin sevkiyatı devam etmektedir. Bu kapsamda dördüncü uçak Mürted Hava Meydanı'na indi.”

Kaynak: sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ