Güvenlik
22 Kasım 2019 ( 790 görüntülenme )

S 400'e FORMÜL ARANIYOR!..

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, bakanlığın 2020 bütçe teklifi kapsamında yapılan görüşmeler esnasında "S-400'e formül bulunacak" açıklamasında bulundu.

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda dün Milli Savunma Bakanlığı’nın 2020 yılı bütçe teklifi görüşüldü. Bakanlığın bütçesi, 2019’a göre yaklaşık yüzde 16 artışla 53.8 milyar TL oldu. Komisyonda sunum yapan Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, ABD ile gerilime neden olan füze sistemi için mutlaka çözüm yaratılacağını söyledi.

İHALEYİ BMC KAZANDI

Akar, Tank Palet Fabrikası’nın Katar-Ethem Sancak ortaklığına verilmesine ilişkin “Altay tankı yapım ihalesini BMC kazandı. Tank yapmaya en müsait fabrika Tank Palet Fabrikası. Amaç, Altay tankının en hızlı TSK’ye kazandırılması. Kamu olarak bunu yapmaya kalkarsak zaman kaybederiz” dedi.

'BİR FORMÜLÜNÜ BULACAĞIZ'

Akar, Rusya’dan alınan S-400’ün planlanan şekilde çalıştırılacağını belirtirken “ABD ile kurulan ortak komisyondan F-35’lerle S-400’ler bir arada çalışamaz sonucu çıkarsa tercihiniz ne olacak” sorusuna “Bunun bir formülünü bulacağız. Kafamızda formüller var. S-400 şurada çalışacak, Patriot burada çalışacak gibi bir çözümü mutlaka bulunacak” yanıtını verdi.

Kaynak: Sputnik News

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ