11302 görüntülenme 11 Haziran 2020
Bugün AKP’den peş peşe itiraf geldi. Emekli albay Erdal Sarızeybek Marmaris’te 2014 yılında yaptığı halka açık konuşmada ‘Türk Ordusuna Kumpas kurdular, yargılanacaklar’ diyerek Kod Ergenekon’un Türk Ordusuna karşı kurulmuş bir kumpas olduğunu açıklamıştı, haklı çıktı.

AKP’DEN İTİRAF: BİZ YAPTIK
AKP Medya Başkan Yardımcısı Emre Cemil Ayvalı "FETÖ'yle AKP kol kola girdiyse bunu farklı darbecileri tasfiye etmek için yaptı" dedi. 2014 yılında da AKP'li eski milletvekili Kurt, “TSK’ya karşı ABD ve cemaatle işbirliği yapıldığını” açıkça söylemişti. Erdoğan ise Türk Ordusuna karşı kurulan kumpas için ‘aldatıldık’ demişti.

BERABER ÇALIŞTIK
CNN Türk'te Ahmet Hakan'ın ‘Tarafsız Bölge’ programına konuk olan AKP Tanıtım ve Medya Başkan Yardımcısı Emre Cemil Ayvalı, FETÖ’nün siyasi ayağına yönelik tartışma sırasında, AKP’nin “farklı darbecileri tasfiye etmek için “FETÖ ile bürokrasi alanında çalıştığını söyledi.

‘BİRBİRİNE KIRDIRDIK’

Ayvalı, “2002'de ben iktidara gelmişim, sene 2007-2008. Benim 1 müsteşar atamam için bu adamın genel müdür olarak 12 yılı doldurması lazım” diyen Ayvalı, “Bir tarafta darbeci Kemalist gelenek vardı, bir tarafta FETÖ vardı. Bunları birbirine kırdırmak suretiyle yol almak mecburiyetinde kaldım. Mesele budur” ifadelerini kullanmıştı. Televizyon programındaki sözlerinin farklı noktalara çekildiğini ifade eden Ayvalı, partisinin zarar görmemesi için görevinden istifa ettiğini duyurdu.

ERDOĞAN KOD ERGENEKON KUMPASI İÇİN ‘ALDATILDIK’ DEMİŞTİ
Öte yanda 20 Mart 2015 tarihinde Harp Akademileri Komutanlığı’nda bir konuşma yapan Erdoğan, eski genelkurmay başkanı İlker Başbuğ ve pek çok subayın tutuklandığı Balyoz ve Ergenekon gibi davalar hakkında, “Samimiyetle ifade ediyorum, eski genelkurmay başkanımız başta olmak üzere, birlikte mesai sarf ettiğim için yakından tanıdığım pek çok komutanın tutuklanmasına şahsen gönlüm hiçbir zaman razı olmadı” demiş ve şöyle devam etmişti: “Bu operasyonlarla şahsım başta olmak üzere, tüm ülke yanlış yönlendirildi, aldatıldı.”

SARIZEYBEK ‘BU BİR KUMPAS’

Ve Bugün AKP’den peş peşe itiraf geldi. Emekli albay Erdal Sarızeybek MARMARİS’TE 2014 yılında yaptığı halka açık konuşmada ‘Türk Ordusuna Kumpas kurdular, yargılanacaklar’ diyerek Kod Ergenekon’un Türk Ordusuna karşı kurulmuş bir kumpas olduğunu açıklamıştı.

Erdal Sarızeybek

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ