Reklamlar
Anasayfa » Haber
11 Ocak 2017 ( 4370 görüntülenme )

Rütbeli Askerler HAKKINDA TUTUKLAMA!

84 RÜTBELİ ASKERE TUTUKLAMA


FETÖ'nün Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) 'ndeki yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında ve örgütün şifreli haberleşme programı Bylock'u kullandıkları iddiasıyla nöbetçi hakimliğe sevk edilen 84 rütbeli asker daha, "Silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan tutuklandı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu'nca, TSK içerisinde "Bylock" kullanan FETÖ mensuplarına yönelik yürütülen soruşturma kapsamında, gözaltında bulunan 84 rütbeli asker dün tutuklanmaları talebiyle hakimliğe sevk edilmişti. 

Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği'nde ifadeleri tamamlanan 84 şüpheli hakkında, "Silahlı terör örgütü üyeliği" suçundan tutuklama kararı verildi.

TUTUKLANANLARIN SAYISI 315'E ÇIKTI
Soruşturma kapsamında kara, hava ve deniz kuvvetleri komutanlıklarında çeşitli rütbelerde görevli 295 subay ve 280 astsubay olmak üzere toplam 575 asker hakkında gözaltı kararı verilmişti. 

İstanbul merkezli 58 ilde düzenlenen operasyonlarda haklarında gözaltı kararı verilenlerden 351'i yakalanmıştı. Son kararla birlikte, tutuklananların sayısı 315'e çıktı. Aralarında "Etkin Pişmanlık Yasası"ndan faydalananlarında bulunduğu 36 kişi ise serbest bırakıldı.

Kaynak:dha

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Vay be!.. Öğretmen Adaylarına Sorulan Şu Sorulara bir Bakın Hele!.. AKP Bunu da Yaptı: Devlet İşleri Artık Tweetle Yürütülüyor! Bayraktar’ın binası kaçak çıktı Bu Tedbirler Milyonlarca İşsizin Yüzünü Güldürür mü, Bir Bakınız...

Bakmadan Geçme!

KAPAT
ŞOK! O Üniversitenin Rektörü Tutuklandı!