Reklamlar
Anasayfa » Haber
02 Mart 2017 ( 11312 görüntülenme )

RUSYA'DAN TÜRKİYE'YE ŞOK ÇIKIŞ!..

Rusya YPG ile anlaştı: Menbiç kırsalı Esad’a bırakılacak


TSK destekli Özgür Suriye Ordusu birliklerinin, Fırat Kalkanı operasyonu çerçevesinde El Bab'dan sonra hedefini Menbiç'e çevirmesi, kenti kontrol eden PKK terör örgütünün Suriye uzantısı YPG/PYD'yi de yeni bir planlama yapmaya itti.

Rusya YPG ile anlaştı: Menbiç kırsalı Esad’a bırakılacak
Arap basınına sızan haberlere göre; TSK’nın Menbiç’e yürümesini engellemek isteyen YPG-PYD, kentin batısındaki kırsal bölgeleri boşaltacak, buraya Esad rejimi ordusunun yerleşmesinin önünü açacak.

YPG tarafından kurulan “Menbiç Askeri Konseyi”, bir açıklama yaparak, Ruslarla varılan uzlaşma çerçevesinde, Menbiç kent merkezinin batısında kalan kırsal kesimin büyük bölümünü Esad rejimi güçlerine bırakılacağını bildirdi.
unnamed
Açıklamada, bu yolla YPG-PYD’nin asıl unsurunu oluşturduğu Suriye Demokratik Güçleri’nin militanları ile TSK destekli Özgür Suriye Ordusu unsurları arasında “bir tampon bölge” oluşturulacağı, bu tampon bölgenin de Esad güçlerine bırakılacağı ifade edildi.

“Menbiç Askeri Konseyi”nin açıklaması şöyle:
“Menbiç’in savunması için, Rusya ile kurulan yeni ittifak çerçevesinde, Menbiç’in batısında, bizim kontrolümüzdeki bölgeyle Türkiye destekli gruplar arasındaki bölge arasındaki bölümü, Suriye ordusuna terk ediyoruz. Suriye Arap Ordusu’na terk edilen bu bölge hem siyasi, hem de askeri tampon bölge olacak” denildi.

Kaynak: Zeynep Gürcanlı/Sözcü

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Selanik Başkonsolosluğu'muza Çirkin Saldırı! Altında Çifte Rekor! AKP Hükümeti yargıyı tehdit mi ediyor? Çalışma Yemeğinden İlginç Kare Barzani Peşmergesi Şimdi de Türkmenlere Saldırdı! Erdoğan "Şehitlerimizin İçin" Bakınız Ne Dedi... Prim Borcu Olanların Tedavi Hakkı Bitiyor! İhsan Eliaçık'tan Skandal Sözler

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Meteoroloji UYARIYOR...