Reklamlar
Anasayfa » Haber
08 Aralık 2016 ( 4332 görüntülenme )

RUSYA'dan TÜRKİYE'YE ASKERİ HAMLE!

Tam bir ABD-RUS kıskacı...

"Rusya’dan Türkiye’ye çok önemli ziyaret"

Rusya Genelkurmay Başkanı Valeriy Gerasimov Türkiye'ye geldi. General Gerasimov Ankara'da Orgeneral Hulusi Akar tarafından resmi törenle karşılandı.
 
Uçak krizi ile gerilen Türkiye – Rusya ilişkilerinin normalleşmesi kapsamında önemli bir adım daha atıldı.

Ankara’ya gelen Rus savunmasının bir numaralı ismi General Gerasimov, iki ülke milli marşlarının çalınmasının ardından tören kıtasını selamladı.

İkili görüşme yapmak üzere karargâha geçen Gerasimov ve mevkidaşı Akar’ın gündemde Suriye ve askeri işbirliği konuları olacak.

Rusya Savunma Bakanlığı resmi sözcüsü Tümgeneral İgor Konashenkov ziyaret öncesi yaptığı açıklamada şunları söylemişti:

“Rus Silahlı Kuvvetleri Genel Kurmay Başkanı General Valery Gerasimov, 15 Eylül’de Türkiye’nin başkenti Ankara’ya bir çalışma ziyareti düzenleyecek. Gerasimov, Ankara’da Türk mevkidaşı Hulusi Akar ile bir araya gelecek ve Suriye’deki mevcut durum ile çözüm konusunda fikir alış verişinde bulunacak.”(Sözcü).

Rus Genelkurmay Başkanı Gerasimov, önceki gün "Karadeniz'de Türk Donanmasının üstünlüğü artık bitti, Rus Donanması var" şeklinde dikkat çekici bir açıklama yapmıştı. 

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

AKP'ye Başkanlık Desteği Bakınız Kimden Geldi! BAKAN'DAN ÜRETİCİLERE ŞAŞIRTICI AÇIKLAMA!.. Kamer Genç'e Hazin Veda! 10 ilde FETÖ Operasyonu! Milyonlarca Aboneyi İlgilendiren Haber MHP MİLLETVEKİLİ KAYA'ya SİVAS'TA SALON SKANDALI!.. Mehmet Altan'da SUÇ KANITI Bahçeli AKP'ye, CHP'ye, HDP'ye rest çekti!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
FETÖ'den Tutuklu General'den DİKKAT ÇEKİCİ BEYAN: NE FETÖSÜ!..