Reklamlar
Anasayfa » Haber
08 Aralık 2016 ( 148 görüntülenme )

Rusya'dan Musul Mesajı!

Adım adım takipte...

RUSYA: MUSUL OPERASYONU HENÜZ BAŞLAMADI

 Rusya Genelkurmay Başkanı Musul ile ilgili olarak Rus haber ajansına açıklama yaptı.

Irak'ın Musul kentini IŞİD'den geri alma operasyonunun aslında başlamadığını belirten Rusya Genelkurmay Başkanı Valeriy Gerasimov, kent çevresindeki durumu takip etmek için bölgeye istihbarat alma araçları gönderildiğini kaydetti.

Batı televizyonlarındaki bütün bu velveleye karşın’ operasyonun aslında henüz başlamadığını ifade eden Gerasimov, "Yalnızca kara güçlerinin belirli noktalara yığıldığını ve kent çevresindeki tesislere roketler ile ve havadan atış yapıldığını gözlemliyoruz" ifadelerini kullandı.

Musul çevresindeki durumu hem havadan hem de uzaydan 7/24 izlediklerini belirten Gerasimov'un aktardığına göre, Rusya kente yakın noktalara insansız hava araçları da dahil pek çok istihbarat edinme aracı gönderdi. Diğer taraftan Gerasimov, militanların Musul'dan çıkıp Suriye'ye geçme ihtimalini de mercek altında tuttuklarını kaydetti(Sputnik).

 

 

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SON DAKİKA... ALMANYA İLE DİPLOMATİK SKANDAL!.. BATI'da AKP, DOĞU'da PKK, bu nasıl bir iştir? AKP+CHP+HDP Koalisyonuna ve Bu Koalisyon Üzerinden MHP'nin Vurulmasına İzin verir misiniz? Marmara'da İki Deprem! Taşnak PKK'ya Nokta Vuruşu! 19'u Öldürüldü! Ankara Valiliği HDP’ye Girişi Yasakladı! PKK'DAN BU KEZ KÖYLÜLERE BOMBALI ARAÇ! Arınç: Biz iktidara mecburuz

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Hükümet'ten "Fuat Avni" İTİRAFI!