Reklamlar
Anasayfa » Haber
08 Aralık 2016 ( 15105 görüntülenme )

Rusya'dan Erdoğan'a JET YANIT!

Ne dersiniz bu işe...

PUŞKOV: MANTIKLI ADIM

Rusya Federasyon Konseyi Savunma Komitesi üyesi Aleksey Puşkov, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, “Türkiye’nin Şanghay Beşlisi içinde yer alması, çok rahat hareket etmesini sağlar” açıklamasını değerlendirdi.

Sputnik'te yer alan haberde, Twitter hesabından Erdoğan’ın sözlerine yanıt veren Puşkov, “Türkiye’nin Şanghay İşbirliği Örgütü’ne (ŞİO) üyeliği Erdoğan için mantıklı bir adım olurdu. Şİ, AB’den farklı, onun yerine geçemez. Fakat AB’den farklı olarak ŞİÖ üyeleri tamamen egemen” ifadelerini kullandı.

ERDOĞAN’DAN ‘ŞANGHAY BEŞLİSİ’ ÇIKIŞI

Erdoğan, Semerkant’tan dönerken uçakta gazetecilere yaptığı açıklamalarda,

“Mesele şu; Türkiye bir defa kendini rahat hissetmeli. ‘Benim için varsa, yoksa Avrupa Birliği’ dememeli. Benim kanaatim bu. Yani, bazıları eleştiriyor olabilir ama ben de kendi kanaatimi söylüyorum. Mesela, ‘Şanghay Beşlisi içerisinde Türkiye niye olmasın?’ diyorum. Temenni ederim ki orada olumlu bir gelişme olması halinde, yani Türkiye’nin Şanghay Beşlisi içerisinde yer alması, bu konuda çok daha rahat hareket etmesini sağlayacaktır diye düşünüyorum” demişti.

 

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

IŞİD'in Başı Ebubekir el-Bağdadi Kimdir Üniversitelere Kayıt Yaptıracaklar, dikkat; Yarın Başlıyor! Gar Saldırısında Önemli Gelişme! TSK'dan intihar önlemi PKK, DAĞDAKİ TERÖRİST DEĞİL, ÖRGÜTLÜ BİR MAFYADIR VERGİ BORCU OLANLARA MALİYE'DEN ACİL DUYURU!.. Kremlin’den Erdoğan’ın Mektubuna Yanıt! Diyarbakır'da Provokasyon!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
FLAŞ! MHP'deki Başarısızlığın Nedeni Bakınız Neymiş...