Reklamlar
Anasayfa » Haber
08 Aralık 2016 ( 15121 görüntülenme )

Rusya'dan Erdoğan'a JET YANIT!

Ne dersiniz bu işe...

PUŞKOV: MANTIKLI ADIM

Rusya Federasyon Konseyi Savunma Komitesi üyesi Aleksey Puşkov, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, “Türkiye’nin Şanghay Beşlisi içinde yer alması, çok rahat hareket etmesini sağlar” açıklamasını değerlendirdi.

Sputnik'te yer alan haberde, Twitter hesabından Erdoğan’ın sözlerine yanıt veren Puşkov, “Türkiye’nin Şanghay İşbirliği Örgütü’ne (ŞİO) üyeliği Erdoğan için mantıklı bir adım olurdu. Şİ, AB’den farklı, onun yerine geçemez. Fakat AB’den farklı olarak ŞİÖ üyeleri tamamen egemen” ifadelerini kullandı.

ERDOĞAN’DAN ‘ŞANGHAY BEŞLİSİ’ ÇIKIŞI

Erdoğan, Semerkant’tan dönerken uçakta gazetecilere yaptığı açıklamalarda,

“Mesele şu; Türkiye bir defa kendini rahat hissetmeli. ‘Benim için varsa, yoksa Avrupa Birliği’ dememeli. Benim kanaatim bu. Yani, bazıları eleştiriyor olabilir ama ben de kendi kanaatimi söylüyorum. Mesela, ‘Şanghay Beşlisi içerisinde Türkiye niye olmasın?’ diyorum. Temenni ederim ki orada olumlu bir gelişme olması halinde, yani Türkiye’nin Şanghay Beşlisi içerisinde yer alması, bu konuda çok daha rahat hareket etmesini sağlayacaktır diye düşünüyorum” demişti.

 

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Dolar... Euro... Petrol... PİYASADA ALARM! Türkiye'den Askeri Hamle! Şırnak'tan çok acı haber, 3 şehit var! Sur ve Cizre'de terör saldırıları: 2 şehit ŞOK!.. KARGO DEVİ BAKIN KİME SATILDI... ROTA YEMEK VAKASI'NDA ŞOK GELİŞME!.. ŞOK İDDİA!..Silahlar Yola Çıktı! GÖRÜŞMEDE ŞOK İDDİA!.. MEĞER TRUMP ERDOĞAN'A KOMPLO KURMUŞ!..

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Rezillik! Yaralı Teröristler Belediye Araçlarında!