Reklamlar
Anasayfa » Haber
19 Haziran 2017 ( 459 görüntülenme )

RUSYA'DAN ABD'YE İNANILMAZ ÇAĞRI!..

LAVROV: ABD SURİYE'YE SAYGI GÖSTERSİN

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, ABD'nin Suriye'nin toprak bütünlüğüne saygı göstermesi gerektiğini söyledi.

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, ABD'nin Rakka'da Suriye ordusuna ait bir savaş uçağını düşürmesinin ardından açıklamalarda bulundu. Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov, ABD'nin Suriye'de tek taraflı adımlar atmaktan kaçınmasını istedi. 

Lavrov, Kazakistan'ın başkenti Astana'da yapılan Suriye barış görüşmelerinin bir sonraki turunun 10 Temmuz'da başlayacağını da söyledi. 

Rusya, İran ve Türkiye’nin Astana süreci çerçevesinde teklif ve girişimlerinde Suriye hükümetiyle anlaştığını da vurgulayan Lavrov “Tüm taraflar böyle davranmalı. Suriye’deki güvenli bölgeler, ilerleme kaydedebilmek için olası seçeneklerden biri. ABD ve Suriye’de güçleri veya akıl hocaları olan tüm tarafları hükümetin onayıyla gerçekleştirdiğimiz çalışmalarımızla koordine olmaya çağırıyoruz” dedi.

Kaynak: Yeniçağ

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

O Polis Konuştu! HDP'ye İlk Kutlama Bakın Kimden Geldi! ŞOK! ABD'DEN PKK’ya ÜNİFORMA! Şırnak'tan ŞEHİTLERİMİZ Ardı Ardına Geliyor, EY MİLLET! İŞTE AP! Avrupa'dan Barzani'ye Siyasi ve Silahlı Destek! OGAN'A SİLAHLI SALDIRI GİRİŞİMİ!.. OGAN'DAN ÇOK SERT AÇIKLAMA!.. Musul'da Son DURUM! HDP Mitinginde Patlama!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Pkk Tehdit Mektub'u Bıraktı