Reklamlar
Anasayfa » Haber
19 Haziran 2017 ( 450 görüntülenme )

RUSYA'DAN ABD'YE İNANILMAZ ÇAĞRI!..

LAVROV: ABD SURİYE'YE SAYGI GÖSTERSİN

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, ABD'nin Suriye'nin toprak bütünlüğüne saygı göstermesi gerektiğini söyledi.

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, ABD'nin Rakka'da Suriye ordusuna ait bir savaş uçağını düşürmesinin ardından açıklamalarda bulundu. Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov, ABD'nin Suriye'de tek taraflı adımlar atmaktan kaçınmasını istedi. 

Lavrov, Kazakistan'ın başkenti Astana'da yapılan Suriye barış görüşmelerinin bir sonraki turunun 10 Temmuz'da başlayacağını da söyledi. 

Rusya, İran ve Türkiye’nin Astana süreci çerçevesinde teklif ve girişimlerinde Suriye hükümetiyle anlaştığını da vurgulayan Lavrov “Tüm taraflar böyle davranmalı. Suriye’deki güvenli bölgeler, ilerleme kaydedebilmek için olası seçeneklerden biri. ABD ve Suriye’de güçleri veya akıl hocaları olan tüm tarafları hükümetin onayıyla gerçekleştirdiğimiz çalışmalarımızla koordine olmaya çağırıyoruz” dedi.

Kaynak: Yeniçağ

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

ADANA VALİLİĞİNE BOMBALI SALDIRI! HDP: Operasyonlar dursun Trafik Sigortasına İndirim Geliyor! 7'DEN 70'E HERKESİN SEVDİĞİ ÜNLÜ SANATÇI VEFAT ETTİ!.. Alman Bakan'dan Atatürk Çıkışı! FLAŞ!..Ülkü Ocakları Eski Başkanlarından BÜYÜK ÇIKIŞ! Rusya'dan ABD'ye Yeni Teklif Flaş! Kurucular Kurulu Son Sözünü Söyledi!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Teröristler 9 Yaşındaki Çocuğu Öldürdüler; 5 YARALI VAR!