Reklamlar
Anasayfa » Haber
08 Aralık 2016 ( 2448 görüntülenme )

Rusya Bilimler Akademisi'nden Flaş İddia

Dünya savaşı...
 Dünya savaşı uzay çöpünden dolayı çıkacak..

Rus uzmanlar uzay enkazlarına dikkat çekerek, çıkabilecek muhtemel bir dünya savaşına neden olabileceğini belirttiler.

Rusya Bilimler Akademisi (RAN) uzmanları yaptıkları uyarıda artan uzay çöpünün yaşattığı sorunları dile getirerek muhtemel bir dünya savaşına neden olabileceği uyarısında bulundular.
 
ASKER UYDULARA ZARAR VEREBİLİR
 
Komsomolskaya Pravda gazetesinin haberine göre Rusya Bilimler Akademisi uzmanı Vitaly Adushkin, sunduğu raporda daha önce uzaya fırlatılan ve şuan kullanılmayan enkaz durumundaki birçok uydu ve uydulardan kopan uzay çöplerinin bir gün askeri amaçlı uydulara zarar verebileceğini söyledi.
 
ZARAR KARŞILANAMAZ
 
Rus uzman gerçekleşebilecek böyle bir kazanın vereceği zararın anlayışla karşılanmayacak zor bir durum oluşturacağı uyarısında bulundu. Rus bilim adamı ortaya çıkacak tabloda alınan sinyallerin tanımlanmayan araç olarak algılanacağını ve zaten mevcut durumu sıkıntılı dünya siyasetinin savaşa yol açabileceğini düşünüyor.
 
Rusya Bilimler Akademisi’ne göre şuanda 20 binden fazla dünya yörüngesinde bulunan irili ufaklı eski uydu bulunuyor ve bunların en ufağı saate 34 bin 500 kilometre saatle hareket ediyor. The Guardian’a göre 1960’lı yıllarla kıyaslandığında Dünya’nın etrafındaki uzay enkazı miktarı iki katından fazla.

Kaynak: DHA

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

TOKİ'DEN FLAŞ KAMPANYA!.. ŞOK! Erdoğan’ın Diploması Almanya'da... IRAK'TA IŞİD SALDIRISI! Demirtaş: Hendekteki Barikattaki Çocukları Anlayın Birleşmiş Milletler'den Kuzey Kore'ye Uyarı Niteliğinde Karar! Alaattin Çakıcı’dan çok konuşulacak mektup Durum bu: Benim Hükümetim Benim Askerlerimi Göz Göre Şehit Etti! Bak sen işe! Meğer Bunlar Kankaymış!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
MHP'DE AĞIR ŞOK!..