Güvenlik
09 Şubat 2018 ( 9518 görüntülenme )

RUSYA AÇIKLADI... SURİYE'DE İŞLER DEĞİŞİYOR...

Rusya'nın BM temsilcisi: 120 IŞİD militanı DSG'ye katıldı

Nebenzya, BM Güvenlik Konseyinde uluslararası barış ve güvenliği tehdit eden terör eylemlerinin görüşüldüğü toplantıda konuştu.

ÖNCE PYD TERÖRİSTLERİ SERBEST BIRAKTI

Rusya'nın Birleşmiş Milletler (BM) Daimi Temsilcisi Vasiliy Nebenzya, YPG'nin geçen ay tek taraflı kararla Suriye'de 400 IŞİD mensubunu serbest bıraktığını söyledi.

SONRA BU TERÖRİSTLER DSG’YE KATILDI


Vasiliy Nebenzya, bu 120 IŞİD militanının Demokratik Suriye Güçleri (DSG) saflarına katıldığını belirtti.

ÇİFTE STANDART UYGULANIYOR

IŞİD'e doğrudan ya da dolaylı destek verenlerin sorumlu tutulması gerektiğine, ancak geçen ay bu konuda ihlaller yaşandığına dikkati çeken Nebenzya, YPG'nin geçen ay Suriye'de 400 IŞİD militanını serbest bıraktığını ve 120 IŞİD militanının DSG saflarına katıldığını söyledi. Nebenzya, görmezden gelinen bu sorunla teröristlere karşı çifte standart uygulandığını kaydetti.

MİLYON DOLARLIK KAÇAKÇILIK

IŞİD'in petrol gelirlerinin azaldığını ve geçen yılın sonlarına doğru petrol ve doğal gaz kaçakçılığından elde ettiği gelirlerin aylık 2 milyon dolar olduğunu aktaran Nebenzya, IŞİD'in modern teknolojiyle internet üzerinden gelir kaynaklarını artırmaya çalıştığını ifade etti.

IŞİD’in sahte internet mağazaları aracılığıyla, Suriye’ye komşu ülkelerden birinin vatandaşlarının parasını çalmaya devam ettiğini belirten Nebenzya, örgüt üyelerinin online kumarhaneler yoluyla da kazanç elde etmekten çekinmediğini kaydetti.

BMGK'YA TAŞINACAK

Nebenzya, toplantı sonrası gazetecilere yaptığı açıklamada, ABD'nin Suriye'de rejim güçlerini vurmasını 'üzücü' olarak nitelendirdi ve bu durumu BMGK'de gündeme getireceklerini söyledi.

Kaynak: Sputnik News

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ