Reklamlar
Anasayfa » Haber
08 Aralık 2016 ( 2376 görüntülenme )

Rus Zaharova da İpini Kopardı!

Fırsat bulmaya görsün!
  RUSYA: ULUSLARARASI SORUŞTURMA
 
Bakanlığın resmi internet sitesi üzerinden bir açıklama yayımlayan Rus Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Zaharova, "Russia Today (RT) televizyonunun Türk ordusunun yürüttüğü sözde terörle mücadele operasyonlarıyla ilgili hazırladığı materyalleri dikkatli bir şekilde inceledik. Özellikle Sur ve Cizre'de elde edilen görüntüler ve görgü tanıklarının sunduğu kanıtlardaki vahşet çarpıcı bir etki yaratıyor" ifadelerini kullandı.
 
'MEKANİZMALAR ÖNYARGISIZ VE OBJEKTİF ŞEKİLDE KULLANILMALI'
 
Zaharova, "Aktarılanlara göre, sadece bir binada yaklaşık 150 kişi diri diri yakıldı. Şırnak'ta yaklaşık 500 sivil öldürüldü. Kitlesel insan hakları ihlallerine ilişkin her bilginin ve belgenin titizlikle soruşturulması gerektiğini düşünüyoruz.
 
Soruşturmanın yürütülmesi için uluslararası prosedürler ve mekanizmalar mevcut. Önemli olan, bu prosedür ve mekanizmaların önyargısız ve objektif bir şekilde harekete geçirilmesi" diye devam etti.
 
Zaharova, uluslararası toplumun dikkatinin bu olaylara çekilmesi konusunda İnsan Hakları İzleme Örgütü ve Uluslararası Af Örgütü gibi uluslararası kuruluşlara büyük görev düştüğünün altını çizdi.
 
RT de, BM'ye çağrı yaparak, 'Türk ordusunun Güneydoğu illerinde Kürtleri kitleler halinde öldürdüğüne yönelik iddialar' hakkında bağımsız soruşturma başlatılmasını istemişti. RT, bu amaçla change.org sitesi üzerinde bir imza kampanyası başlatmıştı(Sputnik).

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Kocasakal'dan GÜNDEME BOMBA GİBİ DÜŞEN AÇIKLAMA! Eşref Bitlis Davasında ŞOK KARAR! Dışişleri'nden 'Musul' Açıklaması FLAŞ!.. AKŞENER HAREKETE GEÇİYOR... ABD KOPTU... ERDOĞAN ZİYARETİNDEKİ 12 KİŞİYE YAKALAMA KARARI!.. Mehmet Altan'da SUÇ KANITI Atama Bekleyen Öğretmenlere Müjde! Dev Holding TMSF’ye Devredildi!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
NATO'dan Türkiye'ye Destek!