Reklamlar
Anasayfa » Haber
12 Ağustos 2017 ( 1683 görüntülenme )

RUS KOMUTAN AÇIKLADI!.. SİLAH SİLAH ÜSTÜNE...

Suriye'deki operasyonun önemli aktörlerinden Rusya Hava-Uzay Kuvvetleri, her yıl 400 uçak ve helikopterle güçlendirilecek.

Rusya Hava-Uzay Kuvvetleri Komutanı Viktor Bondarev, yeni devlet silahlanma programı kapsamında 2025'e kadar her yıl 400 uçak ve helikopteri hizmete sokacaklarını söyledi.

Zvezda televizyonuna demeç veren Bondarev, "Bu yıl 100'den fazla uçak ve yaklaşık 300 helikopter teslim aldık. Yeni devlet silahlanma programına göre bu trend 2025'e kadar devam edecek" dedi.


2018-2025 devlet silahlanma programı, Rusya'nın ulusal güvenliğine yönelik muhtemel tehditlerin değerlendirilmesine uygun olarak ordunun ve donanmanın yeniden donatılmasını öngörüyor.

Rusya Başbakan Yardımcısı Dmitriy Rogozin, devlet silahlanma programının eylül ayında Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'e sunulacağını belirtmişti.

Rusya'nın Suriye'deki Eylül 2015'ten bu yana yürüttüğü operasyonların en önemli unsurlarından biri olan Rusya Hava-Uzay Kuvvetleri, teröristlere karşı kazanılan önemli zaferlerde ön plana çıkmıştı.

Kaynak: Sputnik

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

HDP'li Vekil'den Şok Tepki. Aziz Sancar'dan Hayati Nasihat 2014 MİLLİ BİRLİK VE BERABERLİK İsrail'den Vatandaşlarına Türkiye UYARISI! Bülent Arınç'tan Hakan Fidan Yorumu Erdoğan: Paralel yapının MOSSAD'la işbirliğini göremiyorlar İstanbul'daki Saldırının Faili Açığa Çıktı! Özdağ'dan Gündemi Sarsacak İddia!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Ali İsmail Davasın'da Garip Gerekçe