Ana Sayfa
08 Aralık 2016 ( 2401 görüntülenme )

Rus Haber Ajansı Siber Saldırıyı Yapanları Açıkladı!

Tanıdıklarmış...
  Dünyaca ünlü hacker grubu Anonymous Türkiye'de bankalar, kamu kurum ve kuruluşları başta olmak üzere çok geniş kapsamlı bir siber saldırı düzenledi.

Dünyaca ünlü hackler grubu Anonymous dün başlattığı siber saldırılara bugün devam etti. Türkiye'yi hedef alan siber saldırılar sonucu kamu kurum ve kuruluşları, bankalar ve bu web sitelerine ait mobil uygulamalar etkilendi.
SALDIRACAKLARINI SÖYLEMİŞLERDİ
Anonymous grubu YouTube'dan bu saldırıları yapacağını belirtmişti. Türkiye'nin DNS'lerine, bankaların web sitelerine, kamu kurum veya kuruluşlara ait web sitelerine ve mobil uygulamalara saldırılara devam edeceğini duyurmuştu.
DDoS SALDIRISI
Anonymous grubunun web siteler üzerinde yapmış olduğu bir hackleme değil, yanlızca erişimin yavaşlatılarak hizmet veremeyecek duruma getirmek. Bunun yapılmasının birçok yolu var ancak en çok bilinen tabiriyle bu saldırılara DDoS saldırılar deniyor.
DDoS saldırı, bir web sitesini ele geçirmek için yapılmış bir saldırı değildir. Bu genelde zombi haline getirilmiş bilgisayarlarla aynı anda bir web sitesine veya uygulamaya giriş yapmakla yapılır. Anlık yoğunluğu taşıyamayan bu web sitesi veya uygulama kısa süreli de olsa hizmet veremeyecek duruma gelmiş olur(Sputnik).

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tvfran
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ