Reklamlar
Anasayfa » Haber
08 Aralık 2016 ( 2365 görüntülenme )

Rus Haber Ajansı Siber Saldırıyı Yapanları Açıkladı!

Tanıdıklarmış...
  Dünyaca ünlü hacker grubu Anonymous Türkiye'de bankalar, kamu kurum ve kuruluşları başta olmak üzere çok geniş kapsamlı bir siber saldırı düzenledi.

Dünyaca ünlü hackler grubu Anonymous dün başlattığı siber saldırılara bugün devam etti. Türkiye'yi hedef alan siber saldırılar sonucu kamu kurum ve kuruluşları, bankalar ve bu web sitelerine ait mobil uygulamalar etkilendi.
SALDIRACAKLARINI SÖYLEMİŞLERDİ
Anonymous grubu YouTube'dan bu saldırıları yapacağını belirtmişti. Türkiye'nin DNS'lerine, bankaların web sitelerine, kamu kurum veya kuruluşlara ait web sitelerine ve mobil uygulamalara saldırılara devam edeceğini duyurmuştu.
DDoS SALDIRISI
Anonymous grubunun web siteler üzerinde yapmış olduğu bir hackleme değil, yanlızca erişimin yavaşlatılarak hizmet veremeyecek duruma getirmek. Bunun yapılmasının birçok yolu var ancak en çok bilinen tabiriyle bu saldırılara DDoS saldırılar deniyor.
DDoS saldırı, bir web sitesini ele geçirmek için yapılmış bir saldırı değildir. Bu genelde zombi haline getirilmiş bilgisayarlarla aynı anda bir web sitesine veya uygulamaya giriş yapmakla yapılır. Anlık yoğunluğu taşıyamayan bu web sitesi veya uygulama kısa süreli de olsa hizmet veremeyecek duruma gelmiş olur(Sputnik).

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Silahlı İHA Düştü: Bakın Hangi Ülkenin Çıktı! Dikkat! Ulusal Güvenlik Toplantısında İlk Kez Bu Karar Alındı! ADALET BAKANLIĞI'NDAN İŞ İLANI!.. Flaş! Maaşlara Zam! Eski Milletvekilinin Evinde Arama! Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yalakalıkta sınır tanımayanlar... Savcı İsyan Etti: Allah Belanızı Versin! Bunlar işte böyle!.. PKK'lı Teröristler Sıkışınca...

Bakmadan Geçme!

KAPAT
ŞOK! Bu Haber Doğruysa Eğer, BU İŞ ANAYASAL MEŞRU MÜDAFAA'YA GİDER!