Reklamlar
Anasayfa » Haber
08 Aralık 2016 ( 2451 görüntülenme )

RUS HABER AJANSI'NDAN ŞOK İDDİA

Bu iyi değil!..

ABD, Türkiye'nin olası bir müdahalesine karşı PYD denetiminde bulunan Tel Abyad kentinin birçok önemli noktasına bayrağını dikti.

Türkiye'nin ÖSO grupları ile Rakka'ya bağlı PYD denetiminde bulunan Tel Abyad'a yönelik müdahale olasılığı üzerine, ABD bugün kentin bazı yerlerine bayrağını dikti.

Sputnik’e konuşan Tel Abyad’daki bir Kürt yetkili, "Türkiye son günlerde Tel Abyad’a saldırı yapmak için hazırlık yapıyor. Kentin Arap aşiretlerini bize karşı kışkırtıyor, onları silahlandırıyor. Bu konuda istihbarat aldık. Türkiye Rakka’yı bahane ederek Tel Abyad üzerinden Rakka’ya gitmek istiyor. Amaç Rakka değil Tel Abyad işgalidir.

Biz bu konuyu IŞİD ile mücadelede müttefiğimiz olan ABD’li yetkililere söyledik. ABD'li bir komutan kente geldi ve Türkiye’nin müdahale etmemesi için kentin önemli yerlerine ABD bayrağı dikti" ifadelerini kullandı.

 

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Milli Savunma Bakanlığı'ndan Flaş Karar! Fotoğrafçının Üzüntüsü ve Atatürk'ün Hoşgörüsü ! Demirtaş'tan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a büyük saygısızlık... ŞOK! Rüşvet Alırken Yakalandı!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Güle Güle Zekeriya Öz, Elbet Bir Gün...