Reklamlar
Anasayfa » Haber
08 Aralık 2016 ( 2507 görüntülenme )

RUS HABER AJANSI'NDAN ŞOK İDDİA

Bu iyi değil!..

ABD, Türkiye'nin olası bir müdahalesine karşı PYD denetiminde bulunan Tel Abyad kentinin birçok önemli noktasına bayrağını dikti.

Türkiye'nin ÖSO grupları ile Rakka'ya bağlı PYD denetiminde bulunan Tel Abyad'a yönelik müdahale olasılığı üzerine, ABD bugün kentin bazı yerlerine bayrağını dikti.

Sputnik’e konuşan Tel Abyad’daki bir Kürt yetkili, "Türkiye son günlerde Tel Abyad’a saldırı yapmak için hazırlık yapıyor. Kentin Arap aşiretlerini bize karşı kışkırtıyor, onları silahlandırıyor. Bu konuda istihbarat aldık. Türkiye Rakka’yı bahane ederek Tel Abyad üzerinden Rakka’ya gitmek istiyor. Amaç Rakka değil Tel Abyad işgalidir.

Biz bu konuyu IŞİD ile mücadelede müttefiğimiz olan ABD’li yetkililere söyledik. ABD'li bir komutan kente geldi ve Türkiye’nin müdahale etmemesi için kentin önemli yerlerine ABD bayrağı dikti" ifadelerini kullandı.

 

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Teröristler Anaokulu'nu Hedef Aldı Flaş! Flaş! Bu Barzaniler Çıldırmış Olmalı! Rus Krizi Kimi Vurdu! HABABAM SINIFI'NIN ÜNLÜ İSMİNE BÜYÜK VEFASIZLIK!.. ALMAN MEDYASINDAN TÜRK AİLEYE YARGISIZ İNFAZ!.. Türkiye'den Kalkan Uçaklar Işid'i vuruyor! Ayvansaray’da Metrobüs kazası Mardin Dargeçit’te Zırhlı Araca Saldırı!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Kriz Yoksa Eğer, BU HAL NE?