Reklamlar
Anasayfa » Haber
08 Aralık 2016 ( 2477 görüntülenme )

RUS HABER AJANSI'NDAN ŞOK İDDİA

Bu iyi değil!..

ABD, Türkiye'nin olası bir müdahalesine karşı PYD denetiminde bulunan Tel Abyad kentinin birçok önemli noktasına bayrağını dikti.

Türkiye'nin ÖSO grupları ile Rakka'ya bağlı PYD denetiminde bulunan Tel Abyad'a yönelik müdahale olasılığı üzerine, ABD bugün kentin bazı yerlerine bayrağını dikti.

Sputnik’e konuşan Tel Abyad’daki bir Kürt yetkili, "Türkiye son günlerde Tel Abyad’a saldırı yapmak için hazırlık yapıyor. Kentin Arap aşiretlerini bize karşı kışkırtıyor, onları silahlandırıyor. Bu konuda istihbarat aldık. Türkiye Rakka’yı bahane ederek Tel Abyad üzerinden Rakka’ya gitmek istiyor. Amaç Rakka değil Tel Abyad işgalidir.

Biz bu konuyu IŞİD ile mücadelede müttefiğimiz olan ABD’li yetkililere söyledik. ABD'li bir komutan kente geldi ve Türkiye’nin müdahale etmemesi için kentin önemli yerlerine ABD bayrağı dikti" ifadelerini kullandı.

 

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

BİREYSEL EMEKLİLİKTE(BES) ÖNEMLİ DEĞİŞİKLİK Almanya Yeni Üs İçin Harekete Geçti! Danıştay Saldırısında Taşlar Yerine Oturuyor! O Liman İçin Flaş Karar! Genelkurmay Çileden Çıktı ve... Ermeni Vekile Tarihin En Sert Yanıtını Verdi!.. TEOMAN KOMAN VEFAT ETTİ Yeni Akit Yazarından Erdoğan’a İlginç Çağrı! PKK/BDP çığlık atmış, Kürdistan diyerek, üstelik Hakkari'de...

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Hacettepe Tıp'ta Büyük İlerleme