Reklamlar
Anasayfa » Haber
08 Aralık 2016 ( 2439 görüntülenme )

Rus Dışişleri Noktayı Koydu!

Haydi bakalım!..
  Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun Rus uçağının düşürülmesinden sonra kendisini telefonla aradığını ve “bahanelerden” başka bir şey söylemediğini bildirdi.
 
Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, mevkidaşı Rum Dışişleri Bakanı Yoannis Kadulis ile Lefkoşa'da biraraya geldi.
 
Lavrov, yarın başlayacak olan Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı (AGİT) toplantısında Mevlüt Çavuşoğlu tarafından yapılan görüşme teklifini reddetmediğini söyleyerek, "Tavrımız hâlâ değişmedi. Henüz Türkiye’den bir özür de duymadık. Çavuşoğlu’nu dinleyeceğim. Bakalım ne söyleyecek" dedi.
 
Rus bakan, “Türk mevkidaşının olaydan sonra kendisini telefonla aradığını ve bahanelerden başka bir şey söylemediğini” belirtti.
 
Lavrov: Hiçbir şey eskisi gibi olmayacak!
 
Lavrov, Türkiye tarafından düşürülen savaş uçaklarından sonra gerilen ilişkiler konusunda tavırlarının aynı şekilde sürdüğünü ifade etti.
 
Türkiye ile ilişkilerin bir daha eskisi gibi olamayacağına işaret eden Lavrov, Rusya Devlet Başkanı Putin’in de bunu defalarca açıkladığını aktardı.
 
Türkiye’nin ne yapıp yapamayacağını bilmediğini ama ne yapması gerektiğini bildiğini ifade eden Lavrov, “Bunu sadece Türkler değil tüm ülkeler biliyor" diye konuştu.
 
Rusya'nın Türkiye ile yaşadığı krizin ardından aldığı kararlarının yerinde olduğunu savunan Lavrov, "En büyük amacımız Türkiye'de gelişen terörün ülkemize gelmesini engellemek" ifadelerini kullandı.
 
Öte yandan Lavrov, dün Kıbrıs’a yapacağı ziyaret öncesinde Türkiye’yi “kışkırtıcılık” ve “ikiyüzlülük” ile suçlamıştı(Dış Basın).

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Flaş! Sinan Oğan'dan Ülkücülere Büyük Çağrı! FLAŞ!.. SADİ SOMUNCUOĞLU'NDAN DİKKAT ÇEKİCİ MESAJ!.. FLAŞ!.. BİODİZEL GELİYOR... Çözüm Süreci Dedi, O Ülkenin Başına Bakınız Neler Geldi... Meclis'te Sıcak Saatler! Erdoğan Konuştu... İŞİN RENGİ DEĞİŞTİ!.. İRAN'DA BİR SALDIRI DAHA! Beyaz Saray mı Yalan Söylüyor Davutoğlu Mu?

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Skandal! Hatay'da Mühür ve Pusulalar Toplatıldı!