Reklamlar
Anasayfa » Haber
08 Aralık 2016 ( 2428 görüntülenme )

Rus Dışişleri Noktayı Koydu!

Haydi bakalım!..
  Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun Rus uçağının düşürülmesinden sonra kendisini telefonla aradığını ve “bahanelerden” başka bir şey söylemediğini bildirdi.
 
Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, mevkidaşı Rum Dışişleri Bakanı Yoannis Kadulis ile Lefkoşa'da biraraya geldi.
 
Lavrov, yarın başlayacak olan Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı (AGİT) toplantısında Mevlüt Çavuşoğlu tarafından yapılan görüşme teklifini reddetmediğini söyleyerek, "Tavrımız hâlâ değişmedi. Henüz Türkiye’den bir özür de duymadık. Çavuşoğlu’nu dinleyeceğim. Bakalım ne söyleyecek" dedi.
 
Rus bakan, “Türk mevkidaşının olaydan sonra kendisini telefonla aradığını ve bahanelerden başka bir şey söylemediğini” belirtti.
 
Lavrov: Hiçbir şey eskisi gibi olmayacak!
 
Lavrov, Türkiye tarafından düşürülen savaş uçaklarından sonra gerilen ilişkiler konusunda tavırlarının aynı şekilde sürdüğünü ifade etti.
 
Türkiye ile ilişkilerin bir daha eskisi gibi olamayacağına işaret eden Lavrov, Rusya Devlet Başkanı Putin’in de bunu defalarca açıkladığını aktardı.
 
Türkiye’nin ne yapıp yapamayacağını bilmediğini ama ne yapması gerektiğini bildiğini ifade eden Lavrov, “Bunu sadece Türkler değil tüm ülkeler biliyor" diye konuştu.
 
Rusya'nın Türkiye ile yaşadığı krizin ardından aldığı kararlarının yerinde olduğunu savunan Lavrov, "En büyük amacımız Türkiye'de gelişen terörün ülkemize gelmesini engellemek" ifadelerini kullandı.
 
Öte yandan Lavrov, dün Kıbrıs’a yapacağı ziyaret öncesinde Türkiye’yi “kışkırtıcılık” ve “ikiyüzlülük” ile suçlamıştı(Dış Basın).

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Kuzey Kore'den ABD'ye BÜYÜK GÖZDAĞI!.. MHP'li Vekil'den ÇARPICI İDDİA! Nobelli Profesör'den Putin'e Tepki ŞOK! Diyarbakır'da BİR SPOR SALONU DOLUSU SİLAH! Feyzioğlu NOKTAYI KOYDU: ZAVALLILAR... Barzani'den Yeni Hamle: 14 TUGAY! FLAŞ! Erdoğan Ne Demek İstedi? Türkiye Bunu Konuşuyor... AKP ÇÖKTÜ!.. ANTALYA CUMHURİYET BAŞSAVCI VEKİLİNDEN AKIL ALMAZ TEHDİT!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
SURİYE'deki SAVAŞ KİMİN SAVAŞI...