Reklamlar
Anasayfa » Haber
08 Aralık 2016 ( 2420 görüntülenme )

Rus Dışişleri Bakanı Lavrov, Eteğinde Ne Taş Varsa Döktü!

Durum açık!
  Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Suriye'de ateşkese ve bu ülkedeki krizin barışçıl çözümüne 'alternatif' olarak ortaya atılan önerilerin 'kabul edilemez' olduğunu söyledi.

Lavrov, düzenlediği basın toplantısında, "B planları, kara operasyonu hazırlıkları, tampon ya da uçuşa yasak bölge oluşturulmasına dair ne olduğu belirsiz konuşmalar yapılmamalı. Zira bunlar, kabul edilemez şeyler" ifadelerini kullandı.
 
Kimsenin, Suriye'de bu haftasonu başlaması planlanan ateşkesin uygulanacağına dair yüzde 100 garanti veremeyeceğini söyleyen Lavrov, "Ancak bu olumlu ilerlemenin kalıcı olacağına inanmak için ciddi sebepler var" dedi.
Diğer taraftan Lavrov, insani yardımlar ve ateşkes konusunda varılan anlaşmanın ardından 'sabotajcı' olarak tanımladığı bazı muhalifler grupların ve bu grupların yabancı sponsorlarının elinde herhangi bir argüman kalmadığını da vurguladı. Bu nedenle Lavrov bu grupların Suriye görüşmeleri için bundan sonra ön koşul sunamayacağını belirtti(Dış Basın).
Haber böyle…
Rusya’nın artık tavrı açık; Ortadoğu’da savaşı körükleyecek ve Suriye’de iç savaş kısa vadede bitmeyecek görülüyor.
Mesele şu; Rusya’nın Ortadoğu’da tetiklenen bu savaşlardan beklediği ne, asıl hedefi ne?

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

METİN FEYZİOĞLU Öyle Bir Uyarı Yaptı ki... ORTALIK ALLAK BULLAK!.. Rusya'da Büyük Krize Doğru! Özdağ'dan Kamuoyuna AĞIR UYARI! MHP'de Flaş Hareketlilik Flaş İddia! Rus Jetleri Ateş Açtı! 10 ilde FETÖ Operasyonu! Üniversitede Okuyorsanız Eğer, Bu Haber Sizin İçin... Canlı Bomba Türkiyedemi Tedavi Edildi

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Ak Saray’a şok: O plan iptal edildi