Reklamlar
Anasayfa » Haber
08 Aralık 2016 ( 2440 görüntülenme )

Rus Dışişleri Bakanı Lavrov, Eteğinde Ne Taş Varsa Döktü!

Durum açık!
  Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Suriye'de ateşkese ve bu ülkedeki krizin barışçıl çözümüne 'alternatif' olarak ortaya atılan önerilerin 'kabul edilemez' olduğunu söyledi.

Lavrov, düzenlediği basın toplantısında, "B planları, kara operasyonu hazırlıkları, tampon ya da uçuşa yasak bölge oluşturulmasına dair ne olduğu belirsiz konuşmalar yapılmamalı. Zira bunlar, kabul edilemez şeyler" ifadelerini kullandı.
 
Kimsenin, Suriye'de bu haftasonu başlaması planlanan ateşkesin uygulanacağına dair yüzde 100 garanti veremeyeceğini söyleyen Lavrov, "Ancak bu olumlu ilerlemenin kalıcı olacağına inanmak için ciddi sebepler var" dedi.
Diğer taraftan Lavrov, insani yardımlar ve ateşkes konusunda varılan anlaşmanın ardından 'sabotajcı' olarak tanımladığı bazı muhalifler grupların ve bu grupların yabancı sponsorlarının elinde herhangi bir argüman kalmadığını da vurguladı. Bu nedenle Lavrov bu grupların Suriye görüşmeleri için bundan sonra ön koşul sunamayacağını belirtti(Dış Basın).
Haber böyle…
Rusya’nın artık tavrı açık; Ortadoğu’da savaşı körükleyecek ve Suriye’de iç savaş kısa vadede bitmeyecek görülüyor.
Mesele şu; Rusya’nın Ortadoğu’da tetiklenen bu savaşlardan beklediği ne, asıl hedefi ne?

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bekir Bozdağ’dan Gülen’in İadesi Açıklaması! FLAŞ!.. AKP'Lİ BAKAN'DAN SEÇMENE ÇOK ÇARPICI REFERANDUM ÇAĞRISI!.. FLAŞ!.. Rusya Coştu!.. Bakınız Türkiye'ye Ne Teklif Etti... BEDAŞ'tan İSTANBUL'A ELEKTRİK DUYURUSU! KYK'da ve PTT'de FETÖ Operasyonu! Aydın'dan Ümit Özdağ'a Destek! Türk Silahlı Kuvvetleri Haftanin'i Vurdu DÜZCE'de RAMAZAN'a TUHAF KARŞILAMA!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
BAŞBAKAN'DAN ASGARİ ÜCRETE İLİŞKİN AÇIKLAMA!