7675 görüntülenme25 Mart 2020
İtalya'da korona virüs ölümlerinin önü alınamıyor.Bu kapsamda büyük bir seferberlik ilan edilirken, sıcak bir gelişme yaşandı. Rus askeri birlikleri, korona virüs salgınına karşı kontrolü sağlama programı kapsamında İtalya'ya giriş yaptı.

SALGININ YAYILMASINI ÖNLEMEK İÇİN
Rusya'ya bağlı askeri birlikler, korona virüs enfeksiyonunun yayılımının kontrolü programı kapsamında, İtalya'nın Bergamo şehrine giriş yaptı. Askeri uzmanları taşıyan zırhlı araçların İtalya hava üssü Practicus de Mare'dan hareket ettikleri öğrenildi. 

NATO’DAN YARDIM TALEBİ
Öte yanda Koronavirüs kaynaklı ölüm vakalarında Çin’i bile geride bırakan İspanya, adeta çökme noktasına gelen sağlık sistemine destek amacıyla NATO’dan yardım talep etti. Silahlı Kuvvetler Başkanı Miguel Villarroya, uluslar arası yardım düzenlemelerinin bir parçası olarak NATO ortaklarından koronavirüs test kitleri, solunum cihazları ve koruyucu giysiler istediklerini duyurdu. Villarroya, gelecek yardımın siviller için kullanılacağını da belirtti.

SAĞLIK PERSONELİ RİSK ALTINDA
İspanya’da son 24 saat içinde koronavirüs salgını nedeniyle 738 kişi daha yaşamını yitirdi ve toplam can kaybı 3 bin 434'e yükseldi. Ülkede virüsle enfekte olan kişi sayısı da 39 bin 673'ten 47 bin 610'a ulaştı. Sağlık Bakanlığının dün açıkladığı verilere göre, ülke genelinde 5 bin 400 sağlık personeline koronavirüs bulaştı.

Kaynak: Yeniçağ/ Ajanslar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ