Aldırdığı tartışmalı kararlar ve açıklamalarla muhalif medyaya savaş açan, AKP bürokratı Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanı Ebubekir Şahin ve Basın İlan Kurumu (BİK) Genel Müdürü Rıdvan Duran, AKP'li Nevşehir Belediyesi’ni ziyaret ederek Belediye Başkanı AKP'li Rasim Arı ile bir süre sohbet etti.

AKP İL BAŞKANI DA ZİYARETTE YER ALDI
AKP Nevşehir İl Başkanı M.Rauf Yanar ve İslam İşbirliği Gençlik Forumu Başkanı Taha Ayhan'ın da yer aldığı ziyarette Belediye Başkanı Arı, günün anısına konuklarına bölgenin el sanatları ürünlerini hediye etti. AKP'li Rasim Arı, RTÜK Başkanı ve BİK) Genel Müdürü Rıdvan Duran'ın ziyaretinin ardından sosyal medya hesabından şu açıklamayı yaptı:

‘KIYMETLİ DOSTLAR’

"Bugün birbirinden kıymetli dostları şehrimizde ve belediyemizde misafir ettik. Nazik ziyaretleri için @rtukkurumsal Başkanı @ebekirsahin 'e, @basinilankurumu Genel Müdürü @duran_ridvan 'a ve İslam İşbirliği Gençlik Formu Başkanı @tahaayhan 'a teşekkür ediyorum."

RTÜK TARİHİNDE 'BİR İLK'

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Halk TV ve TELE1'e 5 gün kapatma cezası verdi. Radyo ve Televizyon Üst Kurulu'nda (RTÜK) alınan kararla Halk TV ve TELE 1'e 5 gün yayın durdurma cezası verildi. Program durdurma yerine yayın cezası verilmesi nedeniyle iki televizyon kanalının ekranlarının beş gün kararacağı bildirildi.

‘RTÜK TARİHİNDE EN AĞIR CEZA, EKRAN KARATMA’
RTÜK’ün belirleyeceği tarihler arasında 5 gün boyunca bu televizyonların ekranları karartılacak. Genel yayın türünde, ulusal düzeyde yayın yapan kanallara mevcut yasa kapsamında RTÜK tarihinde ilk kez ekran karartma cezası uygulanacak.

Kaynak: gerçekgundem

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ