Reklamlar
Anasayfa » Haber
03 Nisan 2017 ( 3644 görüntülenme )

Romatizmayı Tetikleyen 5 Neden!

Romatizma hastalıklarını tedavi ile tamamen geçirmek her zaman mümkün olmayabilir.

Kişinin durumuna ve hastalığın derecesine göre tedavi yöntemleri değişebilir.

Tedavinin yanında kişinin de hayatında bazı durumlara dikkat etmemesi romatizmayı tetikleyebilir. 


Romatizmayı tetikleyen nedenler ise şu şekildedir:

1- Tedaviyi aksatmak: Özellikle ilaç yan etkisi korkusu, şikayetlerdeki geçici düzelmelere bakarak hastalığı küçümsemek ve hastanın hekime danışmadan tedavisini kesmesi. Uzun süreli ilaç kullanımlarında ilaçlardan zarar görebileceği korkusu ile ilaçları bırakan kişilerin sayısı fazladır. Gençlerde ise hamilelik veya çocuk sahibi olmak isteği de hekime danışmadan ilaç bırakmanın önemli nedenleri arasında yer alır.

2- Takibi aksatmak: Özellikle gençlerde uzun süreli hastalıklarda çabuk bıkkınlık gelişip takiplerini aksattıkları çok görülür.

3- Umutsuzluğa kapılmak: Müzmin hastalıklarda hastalığın etkileri sadece beden üzerinde olmaz. Kişinin ruh halini de olumsuz etkileyebilir.

4- Yalan yanlış bilgi ve haberlere inanmak: Özellikle son zamanlarda çok moda olan konu hakkında yetkin olmayan kişilerin ağzından medya internet aracılığı ile ulaşılan bilgiler, çok sıkıntıya neden olur.

5- Kişinin hastalığı hakkında sağlıklı bilgiye sahip olmaması.

Kaynak: ajanslar

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

TÜBİTAK'TA Neler Oluyor Eksi 10 Derecede Yeni Yıl! ACT Havayolları'ndan Açıklama! Skandal Sözlere Diyanet'ten Yanıt! Türkiye’ye Birleşmiş Milletler’den şok Davutoğlun'dan Kritik AB Açıklaması Kıbrıs'ta Sular Durmuyor! Beyaz Saray'dan Beşiktaş'taki Teröre İlişkin Mesaj!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Havalimanı'ndaki Saldırıdan 15 Gün Sonra Şok Açıklama!