102 görüntülenme05 Ağustos 2018
ALMAN MAHKEMESİ TÜRK AİLEYİ AĞIR VURDU!..

Almanya'daki bir partide çıkan kavgada eski kız arkadaşının yeni erkek arkadaşının başına şişeyle vurduğu ve sakat kalmasına neden olduğu iddia edilen Bora Çağan adlı Türk genci, 3,5 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

'DELİL YOK AMA 3,5 SENE CEZA VAR'

Şahitlerin tümüyle çelişkili ifadeler verdiklerini ve oğlu hakkında hiçbir somut delil bulunmadığını söyleyen Bora'nın annesi Nesrin Çağan, "Almanya'da hukuk var sanıyordum. Mahkeme inandırıcı tek bir şahit bulamayınca, iş 2 şahidin arasındaki WhatsApp mesajına kaldı. Şahitlere ne diyecekleri daha önceden öğretilmiş. Bu durum da mahkemede ortaya çıktı. "

"YARGILANMADAN SUÇLU İLAN ETTİLER"

"Mahkeme tutanaklarında onları topladıklarını ve neler söyleyeceklerini öğrettiklerine dair ifadeler var. Ortada şişe yok, parmak izi yok. Kamera kaydı, şahit yok. Dedikoduyla, varsayımla, 600 kişinin olduğu bir ortamda oğlumu suçlu ilan ettiler. Üstelik oğlumu dışarı çıkaran güvenlik görevlisi, ne bir şişe, ne yerde yatan biri, ne de kan vardı diye ifade vermesine rağmen" dedi.

“TEMYİZ DAVASI BAŞLIYOR”

2017 yılında Rheinland-Pfalz eyaletinde yılın davası olan Bora’nın davasının temyiz mahkemesi 08 Ağustos 2018 çarşamba günü saat 9.00 da Frankenthal/ Pfalz mahkemesinde görülecek. Şimdiden 8 duruşma tarihi yayımlandı. Olayın tam 3üncü yılında yeni bir mahkeme başlıyor. Bora’nın annesi ve ADD Frankenthal Başkanlığını yapan Nesrin Çağan sözlerini şöyle tamamladı;

'ADALET VE TARAFSIZLIK İSTİYORUZ'

“Bu Çarşamba Bora’nın temyiz davası başlıyor. Umuyoruz bu mahkeme gerçek Alman adaletini simgeler tarafsız olur. Alman medyasının da vicdanini sızlatan bu karar , onlar tarafında da dehşet ile karşılandı. Umuyoruz bu defa ayni hataya düşmez alman medyası hatasını telafi eder, tarafsız kalır ve hukuka müdahale etmez. Aksi taktirde üçüncü sınıf ülke gördükleri ülkelerin medyasından farkları kalmaz. 

Ve umuyoruz bu mahkemenin, sayın hakim Henn gibi medya ve toplum baskısına değil, hukuka ve yasalara değer vereceğini. Alman mahkemesinin bu skandal ve utanç verici kararını yine alman mahkemesi düzeltecektir. Allah başımızdan doktorlarımızı ve vicdan ve akil sahibi hakimlerimizi eksik etmesin”.

Şimdi gözler 8 Ağustos’ta başlayacak olan duruşmalara çevrildi.

Kaynak: Frankenthale

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ