Reklamlar

REZİLLİK!.. ABD POLİSİNİN SKANDAL MÜDAHALESİ GÖRÜNTÜLERİ ORTAYA ÇIKTI...

15714 görüntülenme 18 Mayıs 2017
Reklamlar
ABD POLİSİNDEN TÜRK KORUMA POLİSLERİNE COP

Türkiye’nin Washington Büyükelçilik konutu önünde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın korumalarıyla, protestocular arasında yaşanan gerilim kavgaya dönüştü.

Olay, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ABD Başkanı Donald Trump ile görüşmesi sonrası gittiği Türkiye'nin Washington Büyükelçisi Serdar Kılıç'ın resmi konutu önünde gerçekleşti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuta gelmesinden sonra Erdoğan'ın korumalarıyla eylemciler arasında arbede yaşandı. Olayda her iki taraftan yaralananlar oldu.

ABD POLİSİNDEN TÜRK KORUMA POLİSİNE COP

​Gerilimin büyümesi üzerine konutun önüne ABD'li takviye polis güçleri geldi.
​Amerika'nın Sesi'nin yayınladığı görüntülerde, kavgayı ayırmak için taraflara müdahale eden ABD polisinin Cumhurbaşkanlığı koruma polislerini de copladığı görüldü.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ABD Başkanı Donald Trump ile gerçekleştirdiği görüşme sonrasında Türkiye’nin Washington Büyükelçiliği Konutu önünde yaşanan arbedenin ardından Washington D.C.’nin belediye başkanı Muriel Bowser bir açıklama yaptı.

"ABD'Lİ BELEDİYE BAŞKANINDAN SERT TEPKİ"

9 kişinin yaralandığı olayların kabul edilemez olduğunu söyleyen Bowser, “Dün gördüklerimiz, – barışçıl göstericlere yapılan saldırı- DC değerlerine ve biz Amerikalılar’ın haklarına bir hakarettir. Bu yaşananları sert bir dille kınıyorum ve Şef Newsham tarafından gerekli bilgileri aldım. Polis departmanı soruşturmaya devam edecek ve federal partnerleriyle çalışarak adaleti getirecek” ifadesini kullandı.

"TÜRK HÜKÜMETİNE EN GÜÇLÜ ŞEKİLDE ENDİŞEMİZİ BİLDİRDİK"

ABD Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada ise ABD’nin yaşanan şiddet olaylarından duyduğu endişe dile getirildi. Sözcü Heather
Reklamlar

Nauert, “Duyduğumuz endişeyi Türkiye hükümetine olabilecek en güçlü şekilde ifade ettik” açıklamasını yaptı.

Kaynak: Sputnik News/ Sözcü

Önerilen Videolar

POPÜLER VİDEOLAR TÜMÜ →
ŞOK!.. ABD Televizyonu Bakın Türkiye İçin Ne Diyor... ŞOK!.. AKP'Lİ DAMAT BAKAN HAYIR DİYENLERE BAKIN NE DEMİŞ...
Reklamlar
ARINÇ'tan tarihi itiraf... Dikkatle izleyiniz... İngiliz Kamerasından Çanakkale Savaşı Hadi Buyur!.. LEYLA ZANA'NIN KASEDİ PİYASAYA DÜŞTÜ... BAHÇELİ'nin TEKİRDAĞ KASEDİ ÇIKTI... BALGAT'TA DEPREM!..
SON EKLENENLER TÜMÜ →
ŞENOCAK KONUŞTU... AKIL KAÇTI, KOYUN UÇTU!.. KURAN KURSUNDA DEHŞET GÖRÜNTÜLER...
Reklamlar
ARINÇ'tan tarihi itiraf... Dikkatle izleyiniz... İngiliz Kamerasından Çanakkale Savaşı Hadi Buyur!.. LEYLA ZANA'NIN KASEDİ PİYASAYA DÜŞTÜ... BAHÇELİ'nin TEKİRDAĞ KASEDİ ÇIKTI... BALGAT'TA DEPREM!..

Bakmadan Geçme!

KAPAT
SOSYAL MEDYADA İLGİNÇ MODA...