Politika
22 Kasım 2017 ( 7303 görüntülenme )

ZARRAB DAVASINDA GÜNDEMİ SARSAN İDDİA... İKİ İTİRAFÇI!..

İDDİA: SARRAF İTİRAFÇI, HAKAN ATİLLA DA OLABİLİR

ABD'de tutuklanan Reza Zarrab ve Halkbank yöneticisi Hakan Atilla'nın "ABD'nin İran'a uyguladığı yaptırımları delmek" suçlamasıyla tutuklanmalarından bu yana geçen süreç, çok sayıda gelişmeye sebep oldu. 

"HENÜZ RESMİ AÇIKLAMA YOK"

Yaşananlar içinde belirsizliğini koruyan ve en çok merak edilen konu, Reza Zarrab'ın savcılıkla iş birliği yapıp yapmadığıydı. Son günlerdeki gelişmeler, Zarrab'ın savcılıkla iş birliği yapmış olma ihtimali güçlendirmiş olsa da, konuyla ilgili resmi bir açıklama yapılmadı.

AKBULUT: İTİRAFÇILIĞI ARTIK KESİN

Sputnik'in radyosu RS FM'de yayınlanan Yavuz Oğhan'dan Bidebunudinle programının konuğu, ABD'de yaşayan avukat Cahit Akbulut'tu. 

Reza Zarrab'ın ABD'deki davasını yakından takip eden ve Reza Zarrab'la da bir görüşme gerçekleştiren Akbulut, Zarrab'ın savcılıkla iş birliği yapmış olma ihtimalinin kesinleştiğini ve duruşmada Zarrab'ın olmayacağını belirtti.

"HAKAN ATİLLA DA İTİRAFÇI OLABİLİR"


Reza Zarrab'la 3 hafta önce bir görüşme gerçekleştiren ancak görüşmenin detaylarına 'etik' olmadığı için girmeyeceğini belirten Akbulut, Reza Zarrab'ın durumuna ilişkin yaptığı açıklamaların yanı sıra, tutuklu bulunan Halkbank yöneticisi Hakan Atilla'nın da savcılıkla iş birliği yapma ihtimalinin belirdiğini ifade etti.

Kamuoyunun merakla beklediği Reza Zarrab ve Mehmet Hakan Atilla'nın duruşmasına Reza Zarrab'ın katılmayacağını ifade eden Akbulut;

"TEK SANIK ATİLLA GÖRÜNÜYOR"

, "Bütün gelişmeleri değerlendirdiğimizde, duruşmaya, sadece Halkbank yöneticisi Mehmet Hakan Atilla katılacak. Önceki duruşmalarda, diğer sanıkların da isimleri sanık listesinde oluyordu. Şimdi yalnızca Hakan Atilla'nın ismi var." dedi. 

Akbulut, sanık listesinde yalnızca Hakan Atilla'nın isminin olmasının, Reza Zarrab'ın savcılıkla iş birliği yaptığının kanıtı olduğunu şöyle anlattı:

"ZARRAB SANIK DEĞİL, ÖYLEYSE TANIK"

 "Duruşma listesinde sadece Hakan Atilla'nın ismi olduğu için, Reza Zarrab'ın savcılıkla iş birliği yaptığı kesinleşti."

'Hakan Atillada Savcılıkla Anlaşabilir'


Duruşmada, Reza Zarrab'ın sanık değil tanık olma ihtimalinin doğduğunu da ifade eden avukat Akbulut, Halkbank yöneticisinin da savcılıkla iş birliğine gidebileceğini ileri sürdü. 

Akbulut, şunları söyledi: 

"ATİLLA'NIN SAVUNMASI ÇÖKER, O DA İTİRAFÇI OLABİLİR"

"Halkbank yöneticisi Hakan Atilla'nın çıkacağı duruşmada, Reza Zarrab'ın şahit olma ihtimali var. Reza Zarrab savcılıkla anlaştıysa, ki anlaştı, şahitlik yaptığı anda, Hakan Atilla'nın savunmaları çökecek. Reza Zarrab'ın şahitlik yapması, Hakan Atilla'yı da savcılıkla anlaşma yoluna girmeye iter. Bugüne kadar Reza Zarrab'ın durumunun bilinmemesi, Hakan Atilla'nın savunma stratejisini belirleyememesine sebep oluyordu. Hakan Atilla'nın savcılıkla anlaşması da sürpriz olmaz."

Kaynak: Cnnturk

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tvfran
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ