Politika
20 Ekim 2018 ( 2173 görüntülenme )

Rektör konuştu!.. 'AKIL MANTIK İZAN İNSAF UÇTU'

İstanbul Bağcılar İlçe Müftülüğü, ailede yaşanan sorunlara dikkat çekmek için, "Günümüz Ailesinde Problemler ve Çözüm Yolları" konulu bir konferans düzenledi.

‘NE BU HAKLAR’

Konferansa konuşmacı olarak İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Saffet Köse katıldı. Köse'nin, "Şimdi insan hakları diye bir şey getirdiler. Kadın hakları ve çocuk hakları, işçi hakları, hasta hakları diye..." sözleri tartışma yarattı...

"Eskiden kul hakkı denildiğinde titrerdik. Bunu kendimize bir vazife olarak bilirdik" diyen Köse, şunları söyledi:

'ŞİMDİ DE İNSAN HAKLARI DİYE BİR ŞEY ÇIKTI’

"Şimdi insan hakları diye bir şey getirdiler. Kadın hakları ve çocuk hakları, işçi hakları, hasta hakları diye... Batı dünyasından bize gelen seküler haklar çatışma kültürünün ürünüdür. Çünkü orada sosyal bir yapı var ve bu yapı içerisinde üstler astları eziyor. Çatışmacı kültürün ürünüdür ve bu da hakperest bir toplum ortaya çıkarıyor. Oysa bizim kültürümüzde hakşinaslık vardır. Yani karşı tarafın hakkını doğrudan kendisine vermektir”.

‘HAKPEREST OLMAYI TERK ETMEMİZ GEREK’

“ Şimdi biz bu hakları alıp ailemizin içine koyduk. Adam diyor ki, bu benim hakkım, çocuk diyor bu benim hakkım, diğeri diyor benim hakkım. Haklar üzerinden bir çatışmaya getirip ailenin içine soktuk. Bu ciddi problemlerden bir tanesidir. Çözüm ve huzur arıyorsak hakperest olmayı terk etmemiz gerekiyor"

Kaynak: gazetemanifesto/odatv

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ