1563 görüntülenme 06 Ocak 2021
Boğaziçi Üniversitesi’ne rektör olarak Melih Bulu’nun atanmasına yönelik tepkiler devam ediyor.

PR0TESTOLAR YASAKLANDI
İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, yaptığı yazılı açıklamada bugün Boğaziçi Üniversitesi yerleşkesi önünde bazı gösterilerin yapılacağına dair çağrıların yapıldığını ifade ederek yasak getirdi.

TEPKİLER DEVAM EDİYOR
Rektörlük binası önünde toplanan Boğaziçi üniversitesi öğrencilerinin protestoları devam ederken "kayyım rektör" olarak nitelenen AKP'li Melih Bulu, öğrencilere odasının binasından el salladı. El sallayan Bulu'yu öğrenciler yuhaladı.

BOĞAZİÇİ TAŞI KOYDU
Öte yanda Melih Bulu'nun dün yaptığı açıklamada "Ben hard rock dinleyen, Metallica dinleyen bir rektörüm" sözleri üzerine bugün Boğaziçi öğrencileri, Metallica müziğiyle eylem yaptı.

METALLİCA DİNLEYEN REKTÖRE METALLİCA PROTESTO
Eylemlerine devam eden Boğaziçi öğrencileri ise, bugün yine üniversitede bir araya geldi. Pankartlara "Melih istifa" yazan öğrenciler Metallica müzikleriyle Bulu'yu protesto etti.

REKTÖR METALLİCA HAYRANIYMIŞ

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Boğaziçi Üniversitesi'ne rektör olarak atanan Melih Bulu, dün çıktığı Habertürk canlı yayınında "Boğaziçi kültürüne hiç bir şey yapmayacağım. Bütün hocalar bunu soruyor. Ben hard rock dinleyen, Metallica dinleyen bir rektörüm" ifadelerini kullanmıştı. Bulu'nun bu sözleri sosyal medyada da en çok konuşulan konular arasına girmişti.

Kaynak: gerçekgundem

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ