Genel
24 Eylül 2018 ( 2031 görüntülenme )

Skandal!.. 'BONUS GİBİ ATAMA'

İmam hatip lisesi müdürü Şehmus Ağırakça hakkında, kantine ‘ihalesiz’ mal aldığı gerekçesiyle soruşturma açıldı.


YOLSUZLUK SORUŞTURMASINA ÖDÜL GİBİ ATAMA

 Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü Ahmet Ağırakça, ihaleden ötürü soruşturma geçirip maaş kesme cezası alan Artuklu Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü kuzeni Şehmus Ağırakça'yı, jet hızıyla üniversiteye fakülte sekreteri olarak aldırdı.

FAKÜLTE SEKRETERİ VE DAİRE BAŞKANVEKİLİ

Kuzen Ağırakça önce Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu'na asaleten sekreter olarak atandı. Yüksekokulun Kızıltepe'de olması nedeniyle, Ağırakça merkezde bulunan İslami İlimler Fakültesi'nde ‘Fakülte Sekreteri' olarak görevlendirildi. Kuzen Ağırakça'nın aynı zamanda bu fakültede ‘Daire Başkanvekili' olarak görev aldığı da bildirildi.

SORUŞTURMAYI DOĞRULADI

İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı, ‘soruşturma yok' diyerek olayı gizlemeye çalışırken, Ağırakça soruşturmayı doğruladı ve “Yemek ihalesi ve temizlik konusunda açılan soruşturma devam ediyor. Düşecek” dedi.

‘BENİ ÜNİVERSİTE İSTEDİ'

“Üniversite benim çalışmalarımı çok beğendiği için aldı” diyen Ağırakça, Rektör Ağırakça ile “amca çocuğu” olduklarını söyledi. Ağırakça, atamayı şu sözlerle değerlendirdi: “Mardin'deki başarımı bütün müdürler biliyor. Başarımı gören üniversitedeki yöneticiler de Rektör Bey'e ‘Şehmus Bey'i buraya alalım' diye teklifte bulunmuşlar.”

Kaynak: sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ