Sayıştay’ın raporuna göre, Cengiz İnşaat’ın yaptığı Ovit Tüneli inşasında 19 bin TL’lik bir iş için söz konusu şirkete 17 milyon TL ödeme yapıldığı belirtildi. Raporu gündeme getiren CHP Ankara Milletvekili Bülent Kuşoğlu, "Uykularım kaçtı" dedi.

’29 BİNLİK İŞE 17 MİLYONLUK ÖDEME’
CHP Ankara Milletvekili Bülent Kuşoğlu, Ovit Tüneli inşaatına ilişkin Sayıştay’ın raporuna yansıyan bir detayı gündeme getirdi. Rize-Erzurum arasında Ovit Dağı içine kazılan Ovit Tüneli’nin inşaatı Cengiz İnşaat’a verildi. Sayıştay’ın raporuna göre, Ovit Tüneli'nde, maliyeti 19 bin 568 lira olarak hesaplanan bir iş için söz konusu firmaya, 17 milyon lira ödendiği tespit edildi. Raporda, "Sonuç olarak yaklaşık maliyette bedeli 19.568,00 TL olarak belirlenen iş kalemi için yaklaşık 17.000.000,00 TL ödeme yapılmıştır." İfadelerine yer verildi.

CHP’Lİ KUŞOĞLU: ‘UYKULARIM KAÇTI’
Sayıştay raporunu TBMM'de Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu'na soran CHP Milletvekili Bülent Kuşoğlu, "19 bin lira için 17 milyon lira ödenmiş. Köprü ayağı 2.95 metre daha kısa yapılmış, üstelik parası tam ödenmiş. Bu nasıl vicdan? Sayın bakan, gece bu raporu okuyunca canım sıkıldı, üzüldüm. Yataktan kalkamadım." diye konuştu.

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ