Ekonomi
19 Aralık 2020 ( 217 görüntülenme )

Rapor Çıktı 'İki Arsa 25 Yıl Bir Lira'

Karaman’da, 45 çocuğun cinsel istismar ve saldırıya maruz bırakılması skandalıyla hatırlanan Ensar Vakfı'na, Kızılay aracılığıyla yaptığı 8 milyon liralık bağışla gündeme gelen Başkent Doğalgaz Şirketi, Sayıştay raporuna girdi.

’25 YILLIK KİRA BİR LİRA’
Sayıştay’ın 2019 Yılı Altındağ Belediyesi Denetim Raporu’na göre iki arsa, Başkent Doğalgaz’a 25 yıllığına 1 lira karşılığında tahsis edildi. Raporda bu tespit şöyle aktarıldı:

‘BAŞKENT DOĞALGAZ’A İKİ ARSA’

“Yapılan incelemede ise; kurum tarafından özel tüzel kişilik olan doğalgaz dağıtım anonim şirketine iki adet arsanın iz bedeli (1 TL) ile yirmi beş yıllığına tahsis edildiği tespit edilmiştir. Bu tespit üzerine de söz konusu taşınmazların 2886 sayılı Devlet İhale Kanunu kapsamında ilgili kuruluşa kiralanması için gerekli çalışmanın yapılacağı ifade edilmiştir.”

‘BELEDİYE DOĞALGAZ ŞİRKETİNE ARSA TAHSİSİ YAPAMAZ’

“Mezkûr mevzuat hükümleri gereği kurum tarafından, ancak mahalli idareler ile diğer kamu kurum ve kuruluşlarına süresi 25 yılı geçmemek üzere taşınmaz tahsisi yapılabilecektir. Bu itibarla, özel tüzel kişilik olan doğalgaz dağıtım şirketine bedelli veya bedelsiz arsa tahsisi yapılması mümkün değildir.”

Kaynak: gerçekgundem

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ